Newcastle United

i

Autor: East News Piłkarze Newcastle United

Zbrojenia najbogatszego klubu na świecie. Drugi najdroższy transfer w historii!

2022-01-26 17:11

Sytuacja Newcastle United w tabeli angielskiej Premier League sprawia, że nowi właściciele rozpaczliwie szukają zimowych wzmocnień składu, które pozwolą uratować klub przed degradacją. Na St. James’ Park sprowadzono już w styczniu Kierana Trippiera oraz Chrisa Wooda, ale wygląda na to, że Saudyjczycy zarządzający klubem z Tyneside prawdziwą bombę transferową pozostawili na ostatnie dni okienka transferowego. Wg wielu źródeł „Sroki” mają w najbliższych dniach potwierdzić drugi w historii największy transfer!

Kiedy na początku października cały piłkarski świat obiegła informacja o kupnie Newcastle United przez saudyjski fundusz inwestycyjny PIF, wydawało się, że klub czeka świetlana przyszłość. Majątek nowych właścicieli „Srok” szacuje się bowiem na ponad 300 mld euro – jest to ponad 40 razy więcej niż stanowi majątek właściciela Manchesteru City. Priorytetem na sezon 2021/2022 miało być jednak utrzymanie w Premier League, Saudyjczycy zastali bowiem drużynę na samym dnie ligowej tabeli.

Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia

W tym celu ściągnięto do klubu menedżera Eddiego Howe’a, który zastąpił na stanowisku Steve’a Bruce’a. Wyniki osiągane przez drużynę nie poprawiały się jednak, dlatego też klub postanowił w zimowym okienku transferowym zainwestować w nowych piłkarzy. Kilka tygodni temu na St. James’ Park trafili już Kieran Trippier (Atletico Madryt) oraz Chris Wood (Burnley), ale wygląda na to, że Saudyjczycy najlepsze informacje dla swoich kibiców pozostawili na końcówkę okna transferowego.

Sonda
Czy Newcastle United utrzyma się w Premier League?

Wg informacji Davida Ornsteina oraz Fabrizio Romano Newcastle w najbliższych dniach potwierdzi pozyskanie z Olympique Lyonu Bruno Guimaraesa. Negocjacje w sprawie tego transferu rzekomo zostały już zakończone, a sam zawodnik przybędzie niedługo na Wyspy w celu odbycia obligatoryjnych testów medycznych. Kwota transferu ma wynieść ok. 40 mln euro, co sprawi, że Guimaraes będzie drugim największym zakupem w historii Newcastle. Drożej kosztował jedynie Joelinton, którego sprowadzono w 2019 roku z TSG Hoffenheim.

Jednocześnie Peter O’Rourke informuje, że do Newcastle może także trafić środkowy obrońca Brighton & Hove Albion – Dan Burn. 29-letni stoper swoje pierwsze kroki stawiał właśnie w akademii Newcastle, a teraz – po wielu latach – miałby wreszcie okazję zagrać w barwach seniorskiej drużyny. Kwota transferu ma zamknąć się w kwocie ok. 10 mln funtów. Powyższe wzmocnienia z pewnością przydadzą się drużynie z Tyneside – podopieczni Eddiego Howe’a zajmują obecnie 18. miejsce w tabeli Premier League, które oznacza spadek z ligi.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze