Mason Greenwood

i

Autor: Joan Monfort/AP Mason Greenwood

Znany piłkarz oskarżony o gwałt na 20-latce. Sąd pozwolił mu pozostać na wolności

2022-04-29 14:17

Trwa postępowanie wymiaru sprawiedliwości związane z oskarżeniem o gwałt, jakie złożono wobec piłkarza Manchesteru United. Mason Greenwood miał się dopuścić napaści i gwałtu na 20-leniej kobiecie. W styczniu go aresztowano, ale wypuszczono za kaucją. Teraz sąd jeszcze raz zajął się sprawą zawodnika United.

Ponieważ w tych dniach kończył się okres kaucji ustalony w poprzednim orzeczeniu w sprawie Greenwooda, sąd musiał wypowiedzieć się ponownie. I po raz kolejny pozwolił piłkarzowi spędzać czas na wolności w oczekiwaniu na właściwą rozprawę. Zawodnik Man Utd może korzystać ze zwolnienia za kaucją do połowy czerwca. Przypomnijmy, że Mason Greenwood trafił przed oblicze sądu po tym jak w styczniu w internecie pojawiły się zdjęcia i filmy wideo opublikowane przez kobietę, którą piłkarz miał napastować oraz grozić jej śmiercią. Oskarżeniami zajęła się policja w Manchesterze. Badanie sprawy trwa do dzisiaj. Jak zapewniali śledczy po zatrzymaniu sportowca, przyglądają się bardzo skrupulatnie materiałom, które pojawiły się w sieci, by stwierdzić, czy doszło do przemocy fizycznej.

Robert Lewandowski niezadowolony! Polak spotkał się z władzami Bayernu, może opuścić klub jeszcze tego lata

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji

Rzecznik policji powiedział: – Kontynuujemy śledztwo w sprawie zgłoszenia przesłanego nam w niedzielę 30 stycznia, dotyczącego zdjęć i filmów w mediach społecznościowych opublikowanych przez kobietę zgłaszającą przypadki przemocy fizycznej. 20-letni mężczyzna był aresztowany tego dnia pod zarzutem gwałtu i napaści na kobietę oraz groźby śmierci pozostaje za kaucją. Złożono wniosek do sądów o przedłużenie jego kaucji od soboty 30 kwietnia. Oczekujemy, że rozprawa odbędzie się dopiero w połowie czerwca. Podejrzany pozostanie na warunkowym zwolnieniu za kaucją do dnia rozprawy sądowej.

Sensacyjne wieści w sprawie Artura Boruca! Legendarny bramkarz miał podjąć decyzję, wielu fanów będzie zawiedzionych

W ciągu kilku godzin od pojawienia się w internecie zarzutów piłkarz, który wystąpił nawet raz reprezentacji Anglii, został zawieszony przez swój klub do odwołania i otrzymał zakaz treningów i meczów z Manchesterem United na stadionie Old Trafford. Także sponsor Nike oświadczył, że zamraża współpracę z Greenwoodem, a firma Electronic Arts usunęła jego nazwisko z komputerowej gry FIFA 22.

Dom Jana Tomaszewskiego skrywa wielki sekret! Spadniecie z krzesła, prawda wyszła na jaw po długich latach!

Sonda
Czy Manchester United zacznie odnosić sukcesy pod nowym trenerem?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze