Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Barcelona nie może kupić Lewandowskiego. Przełom w sprawie transferowej sagi, nie spełniają warunków

2022-05-31 20:26

Czy właśnie ma miejsce największy przełom w sprawie transferowej sagi z Robertem Lewandowskim? Wiele wskazuje na to, że FC Barcelona nie będzie mogła kupić polskiego piłkarza. - Obecnie Barcelona nie może zakontraktować Lewandowskiego - powiedział prezes La Liga, Javier Tebas.

Prezes hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej La Liga Javier Tebas uważa, że FC Barcelona nie spełnia obecnie warunków, na podstawie których mogłaby sprowadzić na Camp Nou Roberta Lewandowskiego. W ocenie hiszpańskiego działacza sportowego do takiego transferu mogłoby dojść tylko w sytuacji, gdyby kierownictwo “Dumy Katalonii” postanowiło “sprzedawać swoich graczy”. “Nie wiem czy klub sprzeda De Jonga, Pedriego czy Pepito Pereza (…), ale obecnie Barcelona nie może zakontraktować Lewandowskiego” - powiedział we wtorek podczas madryckiej konferencji zorganizowanej przez agencję Europa Press.

Barcelona kupi Lewandowskiego? "Dyrekcja wie, co robić"

Zdaniem Tebasa “dyrekcja klubu FC Barcelona dobrze wie co robić”, aby sprostać obowiązującym w La Liga przepisom o tzw. kontroli ekonomicznej i sytuacji finansowej. “Barca wie co ma robić: sprzedać aktywa, aby inwestować więcej (…). Nagromadziła wiele strat w ostatnich latach; niektórych z nich mogła uniknąć” - dodał Tebas.

NIE PRZEGAP! Tomaszewski uderzył w Lewandowskiego tak, że opadnie mu szczęka. Mocne słowa, trudno utrzymać gardę

Nazwisko Lewandowskiego pojawiło się w kwietniu jako opcja transferowa Barcelony w związku z wypowiedzią polskiego piłkarza zapowiadającą gotowość do opuszczenia Bayernu Monachium, z którym kontrakt piłkarza wygasa w czerwcu 2023 r.

Sonda
Gdzie będzie grał Robert Lewandowski w przyszłym sezonie?

Część hiszpańskich komentatorów utrzymywała dotychczas, że transfer kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski byłby możliwy w sytuacji, gdyby przed sprowadzeniem Lewandowskiego na Camp Nou władzom FC Barcelona udało się sprzedać kilku czołowych zawodników klubu.

Zobacz także: Sekswpadka gwiazdy piłki? Wyciekły intymne, pikantne zdjęcia! Jego ślub może być zagrożony

Tomaszewski masakruje Lewandowskiego: To on jest winny!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze