Vinicius Junior

Autor: Photo by Giuseppe CACACE / AFP

Superpuchar Hiszpanii

Real Madryt zmasakrował Barcelonę! Vinicius bohaterem Królewskich w starciu o Superpuchar. Gol Lewandowskiego na otarcie łez

2024-01-14 21:57

To był rewelacyjny mecz Realu Madryt! Zespołowi ze stolicy Hiszpanii wychodziło tak naprawdę wszystko w starciu z Barceloną o Superpuchar Hiszpanii. A Vinicius Junior zaliczył jeden z najlepszych występów w koszulce Królewskich. Brazylijczyk poprowadził swój zespół do zwycięstwa w El Clasico i ustrzelił tradycyjnego hattricka w pierwszej połowie. Bezradna Blaugrana przegrała w finale 1:4.

Real Madryt - FC Barcelona 4:1 (3:1)

Bramki: Vinicius Junior 7', 10', 38' (k.), Rodrygo 64' - Lewandowski 33'

Żółte kartki: Bellingham, Rudiger - Araujo, Roberto

Czerwona kartka: Araujo (za dwie żółte)

Real: Lunin - Carvajal, Rudiger, Fernandez, Mendy - Valverde (86. Ceballos), Tchouameni, Kroos (81. Modrić) - Rodrygo (77. Brahim), Bellingham (86. Joselu), Vinicius Junior (81. Camavinga)

Barcelona: Pena - Kounde, Araujo, Christensen, Balde - Roberto (61. Felix), Gundogan, de Jong - Pedri (61. Yamal), Lewandowski, Torres (61. Lopez)

Po raz drugi w tym sezonie Real Madryt spotkał się z FC Barcelona w oficjalnym spotkaniu i po raz drugi mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Po minimalnej wygranej w La Liga przyszła przekonująca wygrana w Superpucharze Hiszpanii. Strzelanie w finałowym spotkaniu rozpoczęło się bardzo szybko bo już w siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Vinicius Junior. Brazylijczyk otrzymał świetne podanie za linię obrony od Jude'a Bellinghama i był lepszy w pojedynku z golkiperem Barcelony.

Na drugie trafienie Viniciusa a tym samym Realu nie trzeba było długo czekać. W dziesiątej minucie doszło do niemal identycznej akcji. Z tą różnicą, że piłkę za linią obrony Blaugrany otrzymał Rodrygo i dograł do Viniciusa, który wepchnął futbolówkę do pustej bramki. Po ponad kwadransie przyszła odpowiedź Barcelony. Bramkę kontaktową zdobył Robert Lewandowski, który idealnie przymierzył z woleja z siedemnastu metrów.

Nadzieje na wyrównanie przed przerwą Blaugranie odebrał nie kto inny, jak Vinicius Junior. Brazylijczyk najpierw faulowany był przez Ronalda Aurajo w polu karnym, a następnie sam wykorzystał jedenastkę, kompletując hattricka. Po przerwie Real kontrolował boiskowe wydarzenia i w sześćdziesiątej czwartej minucie ustalił wynik spotkania. A uczynił to Rodrygo strzałem z dziesięciu metrów po złej interwencji obrońców Barcelony.