Deszcz … banknotów przed meczem Barcelony. Kibice Athletiku uderzyli w kataloński klub!

i

Autor: twitter

Protest przeciwko Barcelonie!

Deszcz… banknotów podczas meczu Barcelony. Kibice Athletiku uderzyli w kataloński klub, zmasowana akcja! [WIDEO]

2023-03-12 23:08

Niecodzienne sceny na stadionie w Bilbao podczas meczu Athletiku z Barceloną. Z trakcie pierwszej połowy meczu drużyny Roberta Lewandowskiego z trybun poleciały specjalnie przygotowane banknoty. Akcja kibiców Athletiku nawiązuje do niedawnej afery dotyczącej Barcelony.

Niedawno hiszpańskie media ujawniły powiązania katalońskiego klubu z byłym sędzią Jose Marią Enriquezem Negreirą. Barcelona miała przelewać potężne kwoty na konto jego firmy, gdy sprawował ważną funkcję w Komitecie Technicznym Sędziów w Hiszpanii. Szybko pojawiły się podejrzenia, że dzięki temu "Duma Katalonii" była faworyzowana przez sędziów. Negreira temu zaprzeczył twierdząc, że otrzymywał wynagrodzenie za ...doradztwo. Konkretnie za spotkania z piłkarzami, podczas których mówił, jak powinni zachowywać się wobec arbitrów. Niemniej przelana kwota 1,4 mln euro wzbudza duże emocje i podejrzenia, a sprawę w mediach już nazwano aferą Negreiry.

W związku z tym przed kilkoma dniami kibice Realu Madryt wyrazili swoją niechęć do Barcelony, rozrzucając przed niedawnym meczem obu drużyn w Pucharze Króla banknoty z podobizną... Joana Lapoty, prezydenta Barcelony. Drogą kibiców z Madrytu poszli fani Athletiku, którzy przed dzisiejszym meczem rozdawali między sobą banknoty z napisem "Mafia", herbem Barcelony i symbolem dolara. A w 30. minucie meczu deszcz banknotów spadł z trybun na boisko. Nie skończyło się na tym, bo fani baskijskiego klubu skandowali też hasła, domagając się degradacji Barcelony do II ligi.

Cezary Kucharski szczerze o polskim futbolu. "Potrafię przeciwstawić się Bońkowi czy Lewandowskiemu"

Sonda
Czy FC Barcelona wygra Puchar Króla w sezonie 2022/23?
Najnowsze