FC Barcelona

i

Autor: AP PHOTO FC Barcelona

FC Barcelona jest teraz potężniejsza od Bayernu Monachium. Jest na to mocny dowód

2022-05-19 11:05

Wydawało się wszystkim, że FC Barcelona zaczyna być kolosem na glinianych nogach. Kataloński klub ma sporo problemów finansowych, które sprawiły, że Camp Nou musiał opuścić Lionel Messi. Wszystko wskazuje jednak na to, że w Barcelonie wszystko zmierza w dobrą stronę, a ewentualny zakup Roberta Lewandowskiego tylko by to potwierdził. Specjalne wyliczenia przedstawił magazyn „Forbes”. Liczby mówią wszystko.

FC Barcelona jest w trakcie rewolucji. Trwa szalona restrukturyzacja w klubie, a rękę na pulsie trzymają Mateu Alemany (zajmujący się finansami FCB) i Joan Laporta – prezydent klubu. „Duma Katalonii” w ostatnich latach roztrwoniła mnóstwo pieniędzy. Wiele milionów, które przyczyniły się do odejścia Lionela Messiego. Argentyńczyk, choć chciał zostać i był gotowy na obniżkę pensji, nie mógł ze względu na zasady LaLiga. Piłkarz nie mógł obniżyć kontraktu o więcej niż 50 procent, a to sprawiło, że klub nie był w stanie go zatrzymać.

Messi trafił do Paris Saint-Germain. O mistrzach Francji mówiło się również w kontekście Roberta Lewandowskiego. Kapitanowi reprezentacji Polski jednak bliżej jest właśnie do Barcelony i mówi się (oraz pisze) o tym od kilkunastu już tygodni. „Lewy” oficjalnie ogłosił, że nie przedłuży umowy z Bayernem Monachium. Ta obowiązuje do 2023 roku, więc jeśli Die Roten chcą zarobić na 33-latku, to muszą sprzedać go już teraz.

Szykuje się sensacyjny transfer. Gwiazda Realu może wrócić do ojczyzny

Jan Tomaszewski: Lewandowski powinien zostać w Bayernie!

FC Barcelona, ponoć, jest skora zapłacić za polskiego snajpera 40 milionów euro. Byłby to transferowy rekord Polski. Spora kwota za piłkarza, który w sierpniu skończy 34 lata. Lewandowski jednak znany jest z nienagannego prowadzenia się i klub z Camp Nou mógłby mu zaproponować nawet trzyletni kontrakt. „Mundo Deportivo” donosiło nawet, że Lewandowski zgodziłby się na obniżkę zarobków. W Bayernie mógł liczyć na 22 mln euro rocznie, w Barcelonie na 16.

Okazuje się, że kataloński klub nie ma sobie równych w rankingu… wartości. Magazyn „Forbes” właśnie poinformował, ile warte są najpotężniejsze kluby na świecie. Oto pierwsza dziesiątka rankingu. Jest w niej Bayern Monachium, ale na samym szczycie listy jest FC Barcelona. Nikt nie ma wątpliwości, że jeśli Lewandowski trafi na Camp Nou, to trafi do klubu, o którym się mówi na całym świecie i które generuje emocje (i pieniądze) również na całym świecie.

Legenda Realu jednak zostanie w klubie?! Możliwy sensacyjny zwrot akcji

Ranking magazynu "Forbes":

1. Barcelona: 4.76 miliarda dolarów

2. Real Madryt: 4.75$

3. Bayern Monachium: 4.21$

4. Man United: 4.2$

5. Liverpool: 4.1$

6. Man City: 4$

7. Chelsea: 3.2$

8. Arsenal: 2.8$

9. PSG: 2.5$

10. Tottenham: 2.3 $

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze