Gareth Bale, Real Madryt

Gareth Bale nie wytrzymał. Pokazał gest polskiego sportowca [WIDEO]

2019-02-11 8:32

Stara prawda głosi, że derby rządzą się swoimi prawami. Dodatkowe emocje gwarantowane przez wyjątkową otoczkę towarzyszyły też derbom Madrytu, które odbyły się w ten weekend. Nerwy puściły Garethowi Bale'owi, który rozwścieczył kibiców Atletico swoim gestem.

Gorąco było nie tylko na trybunach. Derby Madrytu pomiędzy Atletico a Realem gwarantowały w sobotę gigantyczny poziom emocji również na boisku. Już w pierwszej połowie mieliśmy trzy gole, ale nie był to koniec bramkowych popisów. Zwłaszcza, że w drugiej połowie Santiago Solari wpuścił na murawę kolejną armatę.

Walijczyk zdobył gola w 74. minucie, a po chwili cały stadion wyzywał go po jego geście, który pokazał w stronę kibiców. Bale "zabawił się" w Władysława Kozakiewicza, pokazując fanom lokalnego rywala słynny gest polskiego skoczka o tyczce. Wszystko uchwyciły telewizyjne kamery.

Fani od razu poderwali się z miejsc, a w tej sytuacji VAR nie mógł reagować, ponieważ zachowanie nie było na czerwoną kartkę. Mimo to, w tej sytuacji stosowną karę przeciwko Bale'owi wlepić powinna tamtejsza komisja ligi. Takie prowokowanie fanów przeciwnika nie ma nic wspólnego ze sportem.

Real Madryt wygrał ten mecz 3:1 i dzięki wpadce Barcelony zmniejszył swoją stratę do lidera do zaledwie sześciu punktów. A przecież przed nami jeszcze kolejne ligowe El Clasico, a Duma Katalonii znajduje się w sporym kryzysie. Mistrzostwo kraju, którym cieszono się tam już kilka tygodni temu, staje się zagrożone.