Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Wymowne oceny

Hiszpanie nie zostawili suchej nitki na Robercie Lewandowskim. Taryfa ulgowa się skończyła, nie mieli skrupułów

2023-08-21 7:28

Robert Lewandowski nie ma za sobą zbyt dobrego początku sezonu. Jego FC Barcelona męczyła się z Getafe (0:0) i Cadizem (2:0), a polski napastnik wciąż nie strzelił gola. Jak na króla strzelców La Liga jest to niezbyt przyjemna statystyka, która zaczyna odbijać się na ocenach "Lewego" w Hiszpanii. Tamtejsi dziennikarze po meczu z Cadiz nie zostawili na Lewandowskim suchej nitki.

Przez długi okres niedzielnego meczu FC Barcelona remisowała bezbramkowo z Cadizem. Losy spotkania odwróciły się w samej końcówce po golach Pedriego i Ferrana Torresa. Temu drugiemu w doliczonym czasie gry asystował Robert Lewandowski, co nie umknęło hiszpańskim obserwatorom. Asysta "Lewego" uratowała mu nie najlepszy występ, który w zestawieniu ze słabą grą w zeszłym tygodniu z Getafe zaczyna coraz bardziej niepokoić. Przed sezonem wszyscy liczyli na to, że Polak ponownie powalczy o koronę króla strzelców, tymczasem w dwóch pierwszych meczach był zablokowany i niewidoczny. Taryfa ulgowa powoli się kończy i Lewandowski musi się w końcu przełamać.

Hiszpanie bez skrupułów o Lewandowskim po meczu z Cadiz

"Zablokowany przez obronę Cadiz i szczerze mówiąc, nieudanie rozpoczął sezon. Tracił łatwe piłki, a jego wykończenie nie było najlepsze. Najcenniejsze w polskim królu strzelców jest to, że nie zareagował zahamowaniem na niepowodzenia. Skończyło się tym, że dograł do Ferrana na 2:0. Asysta do statystyk" - oceniło występ Polaka z Cadiz "Mundo Deportivo". 

"Początek sezonu sporo kosztuje "killera". Najlepsza sytuacja, którą miał, zakończyła się uderzeniem piłki głową w ręce bramkarza przyjezdnych. Nieco bardziej aktywny w końcówce, nie zdobył bramki, ale sprytnie asystował Ferranowi przy drugim golu" - komentuje inny z katalońskich dzienników, "Sport". Dziennikarze tej gazety ocenili Lewandowskiego na 6. Najwyższe noty w Barcelonie otrzymali Lamine Yamal i Frenkie de Jong - 8. Barca kolejny mecz rozegra 27 sierpnia i wyjazdowe starcie z Villarreal będzie okazją dla "Lewego" na otwarcie dorobku strzeleckiego.

QUIZ: Jak dużo wiesz o osiągnięciach Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś prostego. Ile razy Lewandowski został mistrzem Niemiec?
Futbologia Extra Odc. 2
Najnowsze