Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO/JOAN MONFORT Robert Lewandowski

jasne słowa

Hiszpanie reagują na plotki o odejściu Lewandowskiego. Stanowcza opinia o przyszłości Polaka w Barcelonie

2023-04-13 7:23

Nie da się już w żaden sposób zaprzeczyć, że Lewandowski przechodzi kryzys formy sportowej. Oglądając mecze z udziałem Polaka trudno wyobrazić sobie, że to ten sam piłkarz, co jeszcze jesienią seryjnie zdobywał bramki. Niedawno pojawiły się plotki, że Lewandowski może odejść już latem tego roku! Wiązano to również z ewentualnym powrotem Leo Messiego do Barcelony, ale teraz hiszpański dziennik „AS” postanowił uciąć te spekulacje.

Robert Lewandowski w tym sezonie zdobył 27 goli i zanotował 7 asyst w 36 meczach we wszystkich rozgrywkach. W samej LaLiga w 24 meczach strzelił 17 goli i miał 6 ostatnich podań, co jest wynikiem bardzo przyzwoitym, jak na pierwszy sezon w nowych barwach. Warto jednak zauważyć, jak rozkładają się te bramki w czasie i nie jest to optymistyczny wniosek – w pierwszych dwunastu meczach dla Barcelony w lidze Lewy strzelił 13 goli i zanotował 4 asysty – w kolejnych dwunastu spotkaniach było to odpowiednio 4 i 2. Różnica w poziomie prezentowanym przez Polaka jest ogromna i powoli zaczęły pojawiać się plotki, że może nawet latem opuścić nowy klub! Część mediów wiązała to z możliwością sprowadzenia z powrotem do Barcelony Leo Messiego i potrzeby uwolnienia funduszy na ten ruch. Dziennik „AS” jest kompletnie innego zdania.

„AS” stanowczo na temat plotek o odejściu Lewandowskiego

O możliwości odejścia Lewandowskiego pisał w środę serwis Todo Fichajes – W zasadzie jego odejście nie jest priorytetem, ale kluby takie jak Tottenham czy Manchester United już o niego pytały i gdyby pojawiła się dobra oferta, Lewandowski mógłby pakować walizki – czytamy na portalu. Zdaniem dziennika „AS”, nie ma takiej możliwości.

Co ciekawe, niedawno w „AS-ie” mogliśmy przeczytać, że kierownictwo drużyny musi zastanowić się nad wpływem Lewandowskiego na drużynę i czy będzie w stanie grać na równym poziomie przez cały sezon. Kolejny artykuł potwierdza, że nie chodzi tu o sprzedaż Polaka, a być może ewentualne zastępstwo dla niego, gdy będzie miewał spadki formy. – Robert Lewandowski nie jest na sprzedaż – napisano kategorycznie w hiszpańskiej gazecie, informując jednocześnie, że jeśli Barcelona będzie chciała uwolnić nieco środków finansowych, prędzej zdecyduje się na sprzedać Ansu Fatiego i Ferrana Torresa.

Kulisy premiery filmu o Robercie Lewandowskim
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze