Lionel Messi, FC Barcelona

Autor: AP Lionel Messi na treningu FC Barcelona

Intruz przerwał show Messiego, szokujące sceny w trakcie meczu Barcelony z Mallorką

2020-06-14 13:15

Była 53. minuta meczu Mallorki z Barceloną, gdy z teoretycznie pustych trybun na boisko wbiegł intruz. Zaskoczenie było tak duże, że tajemniczy fan zdążył sobie nawet zrobić zdjęcie z Jordim Albą, zanim służby zdążyły zareagować. To był najbardziej niespodziewany moment tego spotkania. Reszta poszła zgodna z planem: wysokie zwycięstwo Barcelony (4:0), gol i dwie asysty Leo Messiego.

Jak wyjaśnił niespodziewany „bohater” tego meczu, akcję planował już od dawna. Jest wielkim fanem Messiego, co widać było choćby po jego koszulce (reprezentacji Argentyny z numerem Leo). Młody mężczyzna, z pochodzenia Francuz, chciał sobie zrobić zdjęcie z Messim, ale „po drodze” spotkał Jordiego Albę i to z nim zrobił sobie fotkę. Potem, jak tłumaczył na łamach El Mundo Deportivo, skierował się do Messiego, ale ten odmówił zdjęcia, z obawy o zakażenie korona wirusem.

To był powrót w wielkim stylu. Messi z golem i dwiema asystami

Wprawdzie takie coś nie wydarzyło się po raz pierwszy, ale wcześniej tego typu rzeczy działy się, gdy widzowie byli na stadionie. Wtargnięcie intruza na meczu przy pustych trybunach, przy bardzo zaostrzonym reżimie sanitarnym i dokładnym badaniu personelu niezbędnego do obsługi, jest jednak dużą kompromitacją.

A wracając na boisko, wspomniany Messi pobił kolejny rekord ligi hiszpańskiej. Trafiając do siatki w 90. minucie, zaliczył trafienie numer 20 w tym sezonie. Argentyńczyk jest pierwszym piłkarzem w historii La Liga, który zdobył co najmniej 20 goli w dwunastu sezonach z rzędu.

W Hiszpanii mają dość niesubordynacji piłkarzy. Messi i spółka zostaną skoszarowani?!

QUIZ: Lubisz Leo Messiego? Komplet punktów to obowiązek!