Ronald Koeman

i

Autor: East News Ronald Koeman

Kibice FC Barcelona już wszystko wiedzą. Jasne stanowisko w kluczowej sprawie. Wiadomo co z Ronaldem Koemanem

2021-06-03 19:59

Miniony sezon w wykonaniu FC Barcelona nie był tak słaby, jak można było się tego początkowo spodziewać, ale do pełni szczęścia jednak trochę zabrakło. Z tego też powodu zaczęto mówić, że w Katalonii rozglądano się za nowym szkoleniowcem, który poprowadzi zespół w nowych rozgrywkach. Joan Laporta zabrał głos w sprawie Ronalda Koemana. Decyzja jest jasna i pod tym względem znaków zapytania już nie będzie.

FC Barcelona jest klubem, który rok rocznie ma walczyć o najważniejsze trofea. Głównym celem Blaugrany jest przede wszystkim to, aby do stolicy Katalonii wrócił puchar Ligi Mistrzów. W minionym sezonie to się nie udało. Ponadto zespół zmarnował szansę na odzyskanie mistrzostwa kraju, choć wszystko było w rękach i nogach piłkarzy Barcelony. Jedynym pucharem, jaki zdobyła Duma Katalonii był Puchar Króla, co można uznać za pewien sukces, zwłaszcza że początek rozgrywek był wręcz fatalny w wykonaniu tej drużyny.

Przeczytaj: Na jaw wyszło, jaki zegarek nosi Zbigniew Boniek. CACKO za wielką fortunę, można za niego kupić samochód [ZDJĘCIE]

Mateusz Borek ocenia mecz z Rosją

Mimo tego hiszpańska prasa donosiła, że Ronald Koeman nie jest pewny pozostania na swoim stanowisku. Przed zakończeniem rozgrywek miał dostać ultimatum. Albo mistrzostwo kraju albo dymisja. Przyszłość holenderskiego szkoleniowca długo nie była znana. Aż do czwartku. Joan Laporta, sternik FC Barcelona postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości. Wiadomo już, że Koeman zostanie w Katalonii na kolejny sezon.

Zobacz: Gwiazda reprezentacji Francji była w więzieniu! Szantażował... kumpla z reprezentacji sekstaśmami, wrócił do kadry na Euro 2021

- Po spokojnym przemyśleniu całej sytuacji wraz z wiceprezesem Rafaelem Yuste chcę ogłosić, że Ronald Koeman pozostanie na stanowisku menedżera Barcelony przez kolejny rok, zgodnie z warunkami umowy - powiedział Laporta na konferencji prasowej. - Widzimy, że trener jest bardzo zmotywowany i ma już roczne doświadczenie w tej szatni. Myślę, że Koemanowi wyjdzie to na dobre, ponieważ jest szkoleniowcem, którego chcemy - wyjaśnił.

Najnowsze