Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Hiszpanie są pod wrażeniem!

Lewandowski imponuje w Hiszpanii. Media zwracają uwagę na kluczowe zachowanie Polaka, istotny szczegół

2022-10-25 15:59

Robert Lewandowski świetnie wszedł w nowy sezon, mimo że rozpoczął go w całkiem innej drużynie. Polak imponuje nie tylko skutecznością strzelecką, ale także innymi cechami, na które uwagę zwracają hiszpańskie media. Lewandowski, oprócz bycia najlepszym strzelcem zespołu, jest także jego liderem, a kataloński „Sport” zwraca szczególną uwagę na zachowanie polskiego napastnika.

Robert Lewandowski świetnie odnalazł się w rozgrywkach LaLiga – w 11 meczach ma na koncie 12 goli i 4 asysty. Polak wysoką skuteczność zachowuje też w Lidze Mistrzów(5 bramek w 4 meczach), ale tam sytuacja jego zespołu jest dużo gorsza niż w lidze hiszpańskiej. Już w środę Barcelona może odpaść z rywalizacji, jeśli Inter Mediolan wygra z Victorią Pilzno, ale ten warunek będzie niewystarczający, jeśli Barcelona przegra z Bayernem później tego samego wieczora. Scenariuszy możliwego zakończenia rywalizacji w Lidze Mistrzów dla Barcelony jest wiele, ale większość z nich oznacza dla „Dumy Katalonii” grę w Lidze Europy na wiosnę. Hiszpańskie media wskazują jednak na bardzo ważną w tej chwili postawę Roberta Lewandowskiego, który nie wygląda w żaden sposób na załamanego tą sytuacją.

Robert Lewandowski imponuje skutecznością i spokojem. Wiedział, na co się pisze

Robert Lewandowski z pewnością inaczej wyobrażał sobie początek przygody z Barceloną, szczególnie jeśli chodzi o Ligę Mistrzów. Nikt, a przede wszystkim szefowie klubu, nie zakładał, że tak szybko pożegnają się z tymi rozgrywkami (pieniądze za awans do fazy pucharowej wliczono nawet do budżetu...). Lewandowski nie jest jednak załamany całą sytuacją.

Po meczu z Athletikiem Bilbao Polak zapowiadał, że Barcelona wciąż chce walczyć o mistrzostwo, a strata do Realu to tylko 3 punkty, choć „Duma Katalonii” niedawno przegrała bezpośrednie starcie z tym rywalem. Lewandowski powiedział wówczas, że zdawał sobie sprawę, że przychodzi do zespołu, w którym jeszcze nie wszystko jest gotowe. Na tę postawę zwracają media w Hiszpanii.

"Lewandowski, czyli zdrowy rozsądek w szatni" tak kataloński „Sport” tytułuje artykuł na temat Polaka. Dziennikarze zwracają w nim uwagę na fakt, że Lewandowski ma w sobie taki sam entuzjazm, jaki miał pojawiając się w Miami na przedsezonowym tournée Barcelony. Postawa ta wynika właśnie z cierpliwości Polaka, który jest świadom niedociągnięć swojej drużyny, która jako projekt, dopiero się rozwija. – Robert, trzy miesiące po wylądowaniu w Miami, by dołączyć do tournee Barcy po Stanach Zjednoczonych, zachowuje dokładnie taki sam entuzjazm jak pierwszego dnia – czytamy w „Sporcie”.

Zegarek Roberta Lewandowskiego hitem gali Złotej Piłki! Więcej w galerii poniżej:

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze