Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Wystarczyło wygrać

Lewandowskiego spotkają przykre konsekwencje. Jego koledzy muszą zrobić to samo, nie było przebacz

2023-01-01 13:07

FC Barcelona 2022 rok zamknęła nie tak dobrze, jak mogłaby to sobie wyobrażać. W derbowym spotkaniu z Espanyolem długo wszystko układało się po myśli podopiecznych Xaviego. Blaugrana prowadziła i dominowała na boisku. Wydawało się, że zdobędzie komplet punktów, ale pod koniec spotkania plan został zniweczony przez rywali, którzy wyszarpali remis. Okazuje się, że brak zwycięstwa ma dla piłkarzy Barcelony przykre konsekwencje.

FC Barcelona 2022 rok chciała zakończyć z przytupem, a konkretnie z kompletem punktów zdobytym w derbowej rywalizacji z Espanyolem. Gospodarze sobotniego spotkania byli zdecydowanymi faworytami, gdyż ich rywal zza miedzy broni się w tym sezonie przed spadkiem i gra dość słabo. Pierwsza połowa rywalizacji potwierdzała, że Espanyol stoi na nieco straconej pozycji.

Xavi nie odpuścił. Przykre konsekwencje braku zwycięstwa

Szybko zdobyta bramka przez Marcosa Alonso utwierdziła kibiców Barcelony w przekonaniu, że powinno być to łatwe spotkanie dla ich idoli. Do 70. minuty wszystko układało się po myśli gospodarzy, ale wówczas Alonso przypadkowo sfaulował Joselu we własnym polu karnym i arbiter wskazał na "wapno". Sam poszkodowany skutecznie wykorzystał jedenastkę, a Espanyol do końcowego gwizdka nie dał Barcelonie strzelić drugiego gola.

Tym samym w derbach Barcelony padł remis 1:1, co można uznać za dużą niespodziankę. Okazuje się, że brak zwycięstwa ma przykre konsekwencje dla zawodników. Jak informuje hiszpański "As" piłkarze byli umówieni z trenerem, że jeśli wygrają z Espanyolem, w Nowy Rok będą mieli wolne. Zwycięstwa nie było, to i nie ma dodatkowego dnia wolnego. Robert Lewandowski i spółka na zajęciach mają pojawić się o godzinie 18:00.

Sonda
Czy Robert Lewandowski należy do grona 100 najlepszych piłkarzy w historii?
Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze