Lionel Messi jest NIE DO ZATRZYMANIA. Argentyńczyk POBIŁ kolejny rekord i wyprzedził ikonę Barcelony

2021-02-21 19:11 ŁOLI
Leo Messi, FC Barcelona
Autor: East News Leo Messi

Lionel Messi na przestrzeni ostatnich lat niejednokrotnie udowadniał, że nie bez powodu uchodzi wśród sporej grupy fanów za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Kilka tygodni temu, Argentyńczyk znów zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii, bijąc rekord Pele w ilości zdobytych bramek dla jednego klubu. Tym razem Messi znów wskoczył na szczyt, za sprawą historycznego występu w barwach "Blaugrany", przebijając tym samym wyczyn Xaviego Hernandeza.

FC Barcelona wielu kibicom, zwłaszcza tym młodszym może kojarzyć się przede wszystkim z postacią Lionela Messiego. Supergwiazda drużyny z Katalonii swoimi występami w kolejnych sezonach udowadniał, że nie bez powodu spora część fanów uważa go, podobnie jak Cristiano Ronaldo za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Przed kilkoma tygodniami Argentyńczyk przeszedł do historii jako zawodnik, który strzelił największą ilość bramek dla jednego klubu w historii, bijąc tym samym rekord należący do Pele. Messi wciąż jednak nie zwalnia tempa i znów dokonał wielkiej rzeczy, wychodząc na boisko podczas ostatniego meczu ligowego Barcelony z Cadiz. 

CZYTAJ TAKŻE: Wyczyn Piotr Żyła wprawił w OSŁUPIENIE Marcina Gortata. To WIDEO stało się prawdziwym HITEM

Dzięki temu występowi, Argentyńczyk pobił rekord należący do jednej z ikon FC Barcelony, Xaviego Hernandeza pod względem ilości występów w barwach Barcelony w LaLiga. Spotkanie z Cadiz było 506. spotkaniem w lidze, w którym Lionel Messi pojawił się w barwach ekipy z Camp Nou. 

Zobacz także: Tak na przestrzeni ostatnich lat zmieniał się Lionel Messi

Przygoda Argentyńczyka z pierwszym zespołem FC Barcelony rozpoczęła się w 2005 roku, gdy dołączył do zespołu przechodząc z rezerw "Blaugrany". Tylko w tym sezonie Messi rozegrał dla "Dumy Katalonii" 30. spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 21 bramek i notując 8 asyst. Łącznie Argentyńczyk zagrał w koszulce Barcelony w aż 761. meczach. W tym czasie strzelił 655 bramek i dołożył do tego 286 asyst. 

Sprawdź: Wielka TRAGEDIA ikony futbolu. Matka Ronaldinho ZMARŁA w szpitalu. To prawdziwy CIOS, ogromna strata.

Najnowsze