FC Barcelona

i

Autor: AP PHOTO FC Barcelona

Najpierw tytuł, potem rozstanie. Wielkie nazwisko żegna się z Barceloną

2023-05-16 18:24

W niedzielny wieczór FC Barcelona – również dzięki dwóm bramkom Roberta Lewandowskiego – pokonała w derbach miasta Espanyol 4:2 i na stadionie lokalnego rywala świętować mogła mistrzostwo Hiszpanii. 27. tytuł osłodził na pewno sezon, w którym Barca – marząca o powrocie do czasów niedawnej chwały na arenie międzynarodowej – już w fazie grupowej odpadła z Ligi Mistrzów, nie zdołała też sięgnąć po Puchar Króla (jest rekordzistą w liczbie triumfów w tych rozgrywkach).

Dzień później Barca do późnych godzin wieczorno-nocnych świętowała ze swymi kibicami, czego dowodem – obrazki zaprezentowane m.in. przez Roberta Lewandowskiego. Nie od dziś wiadomo jednak, że w letniej przerwie nie zabraknie zmian na Camp Nou. Tą najważniejszą – o której marzą wszyscy kibice – jest oczywiście powrót Leo Messiego. Z pewnością będą też rozstania z niektórymi zawodnikami.

Na razie z klubem żegnają się jednak przede wszystkim… działacze. Kilka dni temu kibice dowiedzieli się o tym, że po sezonie odejdzie z klubu dyrektor sportowy, Mateu Alemany, zajmujący to stanowisko od marca 2021. Podjął się on nowego wyzwania, przyjmując ofertę zatrudnienia w Aston Villi (zawodnikami klubu z Birmingham są m.in. Matty Cash i Oliwier Zych).

Kilkadziesiąt godzin po przymierzeniu przez Katalończyków mistrzowskiej korony, Blaugrana opublikowała także komunikat o rozstaniu z Jordim Cruyffem, również zajmujący dyrektorski stołek. „Jordi Cruyff nie przedłuży kontraktu po zakończeniu obecnego sezonu ze względu na wolę rozpoczęcia nowego zawodowego projektu. Swoją decyzję przekazał prezesowi Joanowi Laporcie we wtorkowy poranek podczas emocjonalnego spotkania, na którym wyjaśnił, że po dwóch latach na tym stanowisku odchodzi, aby zmierzyć się z innymi wyzwaniami” - napisano w komunikacie, w którym podziękowano również 49-letniemu Holendrowi za wykonaną pracę.

Syn słynnego Johana pełnił swą funkcję od września 2021 roku.

Sonda
Czy Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelona po sezonie 2022/23?
Prezydent Barcelony o kryzysie Lewandowskiego: Jest profesjonalistą
Listen on Spreaker.
Najnowsze