Josep Maria Bartomeu

i

Autor: East News Josep Maria Bartomeu

kolejne problemy

Nowe fakty w sprawie Barcelony! Kontrowersyjna współpraca z byłym sędzią trwała zdecydowanie dłużej

2023-02-22 20:05

Kilka dni temu hiszpańskie media ujawniły, że Barcelona w latach 2016-2018 płaciła wiceszefowi Komitetu Technicznego Sędziów za doradztwo w sprawie arbitrów. Obecnie toczy się postępowanie, które ma sprawdzić, czy Barcelona nie wpływał na decyzje sędziów, a tymczasem okazuje się, że współpraca z Jose Marią Enriquezem Negreirą trwała zdecydowanie dłużej niż trzy lata!

Hiszpańskie media ujawniły, że FC Barcelona w latach 2016-2018 zapłaciła 1,3 mln euro firmie byłego sędziego, a wówczas wiceprzewodniczącego Komitetu Technicznego Sędziów, Jose Marii Enriquezowi Negreirze. Póki co Barcelona jest bezpieczna, ale atmosfera wokół klubu nie jest najlepsza i reszta klubów z pierwszej i drugiej ligi (oprócz Realu Madryt) domagają się wyjaśnienia sprawy. Tymczasem "El Mundo" oraz "El Confidencial" przeprowadziły śledztwo dziennikarskie, które wykazało, że podejrzana współpraca klubu z byłym sędzią trwała... pięć razy dłużej!

Barcelona z coraz większymi problemami? Nowe informacje w sprawie afery

Wspomniane gazety przekonują, że dotarły do faktur między firmą DASNIL 95 a Barceloną sięgających 2003 roku, co oznaczałoby, że firma Negreiry współpracowała z Barceloną nie 3, a 15 lat, a na jej konto z klubu miało wpłynąć nie 1,3 mln euro, a 4,7 mln. Póki co Barcelona wydała jedno oświadczenie w całej sprawie i nie uważa się za winną.

Obecnie trudno wskazać, jakie konsekwencje mogą spotkać Barcelonę, zwłaszcza że sprawy korupcyjne w Hiszpanii przedawniają się po 5 czy nawet już po 3 latach! „El Pais” informował niedawno, że swoje postępowanie wszcząć mogą jednak też UEFA lub FIFA.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze