Oto nowy trener Realu Madryt. Carlo Ancelotti za Zinedine’a Zidane’a

2021-06-01 19:20
Zinedine Zidane i Carlo Ancelotti, Real Madryt
Autor: East News

Przez cały dzień dochodziły pogłoski, że Real Madryt ma już nowego trenera po odejściu Zinedine’a Zidane’a. Wieczorem spekulacje się potwierdziły: Królewscy ogłosili oficjalnie, że nowym szkoleniowcem piłkarzy z Madrytu zostanie Carlo Ancelotti, który zakończył współpracę z Evertonem. To drugi raz, kiedy włoski trener obejmuje Real. 61-latek prowadził słynny hiszpański klub między 2013 a 2015 rokiem. W Evertonie spędził 18 miesięcy.

Ancelotti przejmuje zespół od Zinedine’a Zidane’a, który żegna się z nie najlepszej atmosferze, zarzucając klubowi i prezesowi Florentino Perezowi, że nie obdarzali go zaufaniem i nie szanowali wcześniejszych osiągnięć (w ostatnim sezonie Real nie odniósł żadnego sukcesu). Ancelotti podziękował z kolei sztabowi Evertonu w dużo milszy sposób. „Chciałbym podziękować zarządowi, zawodnikom i wszystkim w Evertonie za ogromne wsparcie, jakiego udzielili mi podczas pobytu w klubie. Mam pełny szacunek dla wszystkich związanych z Evertonem i mam nadzieję, że mogą osiągnąć ekscytujące cele, jakie mają przed sobą. Chociaż cieszyłem się z pobytu w Evertonie, otrzymałem nieoczekiwaną szansę, która moim zdaniem jest w tej chwili właściwym posunięciem dla mnie i mojej rodziny” – tak skomentował Carlo Ancelotti przyjęcie oferty Realu Madryt i przedwczesne rozwiązanie 4,5-letniej umowy z angielskim klubem.

Grzegorz Krychowiak wystąpił w filmie! Aktorzy OCENIAJĄ jego umiejętności: „Mógłby zagrać...” | Futbologia

Boniek przed Euro 2021 o balandze do białego rana. Nawaleni i zadowoleni

Everton potwierdził rozstanie z trenerem, a Real wieczorem powitał w mediach społecznościowych nowego szkoleniowca. „Witamy” - głosił krótki komunikat ze stosownym filmem wideo na Twitterze. Zarząd Evertonu rozpoczął już poszukiwanie następcy Ancelottiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze