Radomir Antić NIE ŻYJE. Znany trener odnosił sukcesy w Hiszpanii i prowadził kadrę na MŚ

2020-04-06 20:18 MD
Radomir Antić nie żyje
Autor: EastNews Radomir Antić nie żyje

W wieku 71 lat zmarł znany serbski trener piłkarski - Radomir Antić. Szkoleniowiec znany był przede wszystkim z końcówki ubiegłego wieku spędzonego w Atletico Madryt, ale w swojej karierze prowadził także m.in. FC Barcelona. W 2010 roku był również selekcjonerem kadry Serbii na mistrzostwach świata w Republice Południowej Afryki.

O tym, że Antić zmarł, poinformowało na Twitterze wspomniane Atletico Madryt. Hiszpański klub nie podał jednak, co było przyczyną śmierci Serba. To właśnie w stolicy Hiszpanii szkoleniowiec z Bałkanów święcił duże triumfy. Podpisał tam kontrakt w połowie 1995 roku i już w pierwszych rozgrywkach doprowadził swoją ekipę do dubletu - mistrzostwa oraz Pucharu Króla. To otworzyło mu drogę do dalszego pozostania w Atletico.

FIFA odmieni oblicze futbolu? Szykuje się EPOKOWA zmiana!

Z madrytczykami rozstał się w 1998 roku, ale potem dwukrotnie na krótko jeszcze tam wracał. W 2003 roku zanotował także krótką przygodę na ławce trenerskiej Barcelony. Pracę w europejskim futbolu zakończył natomiast mistrzostwami świata 2010 w RPA - poprowadził w nich swoją Serbię m.in. do pokonania późniejszych brązowych medalistów turnieju, Niemców, ale nie zdołał awansować do fazy pucharowej turnieju.

Ostatnie lata kariery spędził pracując w klubach z Chin. Przygodę z trenerką zakończył ostatecznie w 2015 roku. Teraz natomiast, w wieku 71 lat, odszedł pozostawiając w smutku środowisko serbskiego futbolu oraz klubów, w których historii się zapisał - zwłaszcza Atletico.

Dopiero wyleczył kontuzję, a już zawstydza innych! Robert Lewandowski szybko się WYRÓŻNIA

Super Raport 6 IV (Haidar, Czarnecki)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze