Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Jasna deklaracja

Robert Lewandowski już się z tym nie ukrywa. To wtedy zakończy karierę? Padły konkretne cyfry

2023-05-23 7:13

Robert Lewandowski kilka dni temu mógł świętować kolejne mistrzostwo kraju, jakie udało mu się zdobyć. Po latach spędzonych w Bayernie Monachium i wygrywaniu Bundesligi, przyszedł czas na ligę hiszpańską i zwycięstwo w La Liga. Przed Lewandowskim jeszcze sporo wyzwań, ale nie jest tajemnicą, że jego kariera powoli zbliża się do końca. Teraz zdradził, ile lat gry w piłkę może go czekać.

To kolejny sezon z rzędu, w którym Robert Lewandowski wraz z kolegami z zespołu może cieszyć się ze zdobycia tytułu. Latem ubiegłego roku postanowił zmienić Bayern Monachium na FC Barcelona, a sama saga transferowa ciągnęła się miesiącami. Ostatecznie Polakowi udało się dopiąć swego i przeniósł się do Hiszpanii, gdzie radzi sobie bardzo dobrze, choć trudniejszych momentów w sezonie nie brakowało.

Lewandowski o zakończeniu kariery. Tyle ma jeszcze pograć

Wydaje się jednak, że minione lato było ostatnim momentem dla Roberta Lewandowskiego, w którym mógł spróbować jeszcze coś zmienić w swojej karierze i zobaczyć, jak radzi sobie w innej lidze. Trudno bowiem ukryć, że kapitan reprezentacji Polski jest już zaawansowany wiekowo jak na zawodnika na najwyższym poziomie i już stosunkowo niedługo będzie musiał podjąć decyzję o zakończeniu kariery.

W rozmowie z portalem Sport.pl Lewandowski zdradził, ile lat może grać jeszcze w piłkę. - Jestem na szczycie, choć wiem, że to nie potrwa nie wiadomo jak długo. Mam już 34 lata. Myślę, że jeszcze kilka dam radę. Że to będzie bardziej dwa, trzy niż pięć - powiedział napastnik FC Barcelona. Lewandowski zadeklarował jednocześnie, że zakończenie kariery nie jest tematem, który zaprząta mu obecnie głowę.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców La Liga w sezonie 2022/23?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze