Robert Lewandowski

i

Autor: Screen - Twitter

Upamiętnienie tragedii

Robert Lewandowski upamiętnił tragicznie zmarłe ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Piękny gest przed Villarreal - Barcelona

2023-02-12 21:29

6. lutego doszło do tragedii, Turcję i Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 7,6 stopnia w skali Richtera. Ofiary śmiertelne kataklizmu liczone są w tysiącach. Jak podają naukowcy z Amerykańskiej Służby Geologicznej (USGS), trwające kilkadziesiąt sekund wstrząsy o sile 7,8 stopnia w skali Richtera nastąpiły o godz. 4:17 czasu lokalnego w nocy z niedzieli na poniedziałek. Sytuacja jest upamiętniana przez sportowców minutą ciszy. Nie mogło być inaczej w meczu Villarreal - Barcelona.

Sześć dni temu cały świat obiegła informacja o tragedii, która wydarzyła się w Turcji oraz Syriii. Trzęsienie ziemi nawiedziło oba państwa, powodując istne spustoszenie, zawalone domy w centrach miast, ludzie przeszukujący gruzowiska, zniszczone zabytki mające po dwa tysiące lat. Naukowcy z Amerykańskiej Służby Geologicznej (USGS) podali że, trwające kilkadziesiąt sekund wstrząsy o sile 7,8 stopnia w skali Richtera nastąpiły o godz. 4:17 czasu lokalnego w nocy z niedzieli na poniedziałek. W Polsce była wtedy godzina 2:17 w nocy. Epicentrum znajdowało się na głębokości osiemnastu kilometrów, w odległości około trzydziestu kilometrów od tureckiego miasta Gaziantep. Liczy sobie ono aż milion mieszkańców. To tam może być najwięcej ofiar śmiertelnych i zniszczeń. Potem miało miejsce parę wstrząsów wtórnych o sile 6,7 stopnia w skali Richtera.

Piękny gest przed meczem Barcelony! Robert Lewandowski wraz z resztą piłkarzy upamiętnił tragicznie zmarłe osoby

Sportowcy przed każdymi rozgrywkami upamiętniają tragiczne zmarłe osoby w katastrofie, która wydarzyła się w Turcji i Syrii. Nie mogło być inaczej podczas spotkania Barcelony z Villarreal. Piłkarzy przed rozpoczęciem spotkania uczcili ofiary minutą ciszy, a piłkarze mieli specjalne koszulki, na których mieli napis. Ponadto wszyscy zawodnicy mieli założone czarne opaski. "Duma Katalonii" udostępniała nagrania w mediach społecznościowych, że zmarłe osoby w katastrofie upamiętniali przed każdym treningiem.

Najnowsze