Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Lewy o przyszłości

Robert Lewandowski wprost o swojej przyszłości. Nie był w stanie tego określić, postawił sprawę jasno

2023-03-11 8:57

Robert Lewandowski już w najbliższą niedzielę powinien wrócić do gry w barwach FC Barcelona. Polak narzekał ostatnio na uraz i musiał zrobić sobie przerwę, ale wszystko wskazuje na to, że z jego zdrowiem wszystko jest już w porządku. W tzw. międzyczasie znalazł czas, aby porozmawiać z hiszpańskimi mediami. W wywiadzie zdradził swoje plany na przyszłość, ale te nie są do końca sprecyzowane.

Robert Lewandowski od początku roku nie błyszczy w Barcelonie tak, jak miało to miejsce na początku sezonu i nieco trudniej przychodzą mu dobre występy, ale wciąż pozostaje największą gwiazdą Dumy Katalonii. Zespół ostatnio musiał radzić sobie bez niego, a powodem tego był uraz Polaka. Niewykluczone jednak, że Lewandowski na murawie pojawi się już niebawem i znów będzie polował na gole.

Lewandowski o swojej przyszłości. Szczera deklaracja napastnika

Zawodnik wielokrotnie podkreślał, że jest świadomy, iż projekt w Barcelonie jest dopiero na początkowym etapie i potrzeba czasu, aby klub wrócił na sam szczyt. Wpisują się w to również ostatnie słowa Lewandowskiego, który udzielił wywiadu portalowi sport.es. Kapitan reprezentacji Polski stwierdził w nim, że do Barcelony nie przyszedł na chwilę. - Nie myślę o tym, ile lat spędzę w Barcelonie. Nadal myślę, że mogę grać jeszcze kilka lat na wysokim poziomie, ale nie wiem, ile to będzie - powiedział napastnik.

- Jestem pewien, że nie będzie to jeden czy dwa. Będzie więcej. Mam nadzieję, że będę tu przez wiele lat - dodał napastnik FC Barcelona. Można przez to również rozumieć, że Lewandowski na razie nie myśli o zakończeniu kariery i jeszcze przez parę sezonów chce zachwycać na światowych boiskach. I na pewno żaden z polskich kibiców nie obraziłby się, gdyby "Lewy" w takiej formie grał jeszcze przez wiele lat.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców La Liga w sezonie 2022/23?
PKO Ekstraklasa 2023.03.06
Listen on Spreaker.
Najnowsze