Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Wyciekły zarobki

Są informacje, ile faktycznie zarabia Robert Lewandowski. Taka kwota może rzucać na kolana. Wielka pensja

2023-08-25 11:57

Robert Lewandowski nie zmienił Bayernu Monachium na FC Barcelona dlatego, że chciał więcej zarabiać. Kapitan reprezentacji Polski od zawsze podkreślał, że transfer ten podyktowany jest chęcią spróbowania się w nowej lidze i podjęcia nowych wyzwań. Ale wiadomym jest, że Lewy w Dumie Katalonii nie gra za darmo. Niedawno ujawniono, na jaką wypłatę może liczyć z Barcelony.

Transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelona wzbudził ogromne poruszenie w ubiegłym roku. Cała sprawa ciągnęła się tygodniami, a nawet miesiącami, ale polski piłkarz w końcu dopiął swego i Bayern Monachium puścił zawodnika. Niektórych taki ruch Lewandowskiego mógł zaskakiwać, bo Blaugrana jest obecnie w sporym kryzysie i to zespół, który dopiero się buduje.

QUIZ: Jak dużo wiesz o osiągnięciach Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś prostego. Ile razy Lewandowski został mistrzem Niemiec?

Tyle zarabia Lewandowski. Podano konkretną kwotę

Lewandowski nieustanie przekonywał, że chce się podjąć nowego wyzwania. I już w pierwszym toku gry dla Barcelony zdobył koronę króla strzelców ligi hiszpańskiej oraz wywalczył z zespołem Superpuchar oraz mistrzostwo Hiszpanii. Do szczęścia zabrakło lepszej postawy w Lidze Mistrzów. Rzecz jasna Lewandowski za swoją grę dostaję sowite wynagrodzenie, a portal Capology.com podał konkretne kwoty.

Kamil Glik mógł trafić do Legii Warszawa?! To byłaby prawdziwa bomba. Jest odpowiedź klubu

Co ciekawe Polak nie jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem Dumy Katalonii. Na pierwszym miejscu widnieje nazwisko Frenkiego De Jonga, który rocznie ma inkasować aż 37,5 mln euro brutto. "Dopiero" na drugim miejscu jest Lewandowski z kwotą 20,83 mln euro brutto rocznie. Podium zamyka natomiast nowy nabytek Barcy, Ilkay Gundogan. Niemiec zarabia 18,75 mln euro brutto.

Kibice Legii szaleją w Danii! Ten doping ogłuszył miejscowych!
Najnowsze