Wojciech Szczęsny

Autor: Cyfra Sport Wojciech Szczęsny

Ogromne wsparcie

Wzruszający gest Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz podszedł do Roberta Lewandowskiego i nie mógł postąpić inaczej

2024-10-27 8:28

To był prawdziwy festiwal strzelecki na Santiago Bernabeu. Podopieczni Hansiego Flicka wspięli się na wyżyny i triumfowali w "El Clasico", ponadto upokorzyli gospodarzy, a tylko jedno trafienie dzieliło ich od słynnej "La Manity". Robert Lewandowski został najlepszym zawodnikiem całego spotkania, do pełni szczęścia polskich kibiców na murawie zabrakło Wojciecha Szczęsnego, który zaraz po meczu podszedł do bohatera Barcelony i musiał to zrobić.

Mecze Realu Madryt z Barceloną zawsze rozpalały wszystkich kibiców do czerwoności. Tym razem Polacy mogli być dumni nie tylko z Roberta Lewandowskiego, który już w przeszłości występował w tych spotkaniach, ale także z Wojciecha Szczęsnego, który dołączył do "Blaugrany". Jednak w sobotnim starciu między słupkami stanął Inaki Pena, a 34-latek na debiut będzie musiał jeszcze poczekać.

26 października 2024 roku nie będą dobrze wspominać piłkarze Realu Madryt. "Królewscy" zostali zdemolowani przez Barcelonę, choć nie zapowiadało się na taki rozwój sytuacji od pierwszych minut, ponieważ gospodarze wielokrotnie stwarzali niebezpieczne akcję pod bramką "Dumy Katalonii". Festiwal strzelecki w wykonaniu podopiecznych Hansiego Flicka rozpoczął się w drugiej połowie.

Wojciech Szczęsny musiał to zrobić po meczu. Wzruszający gest w kierunku Roberta Lewandowskiego

To był wieczór Roberta Lewandowskiego, który w drugiej połowie potrzebował zaledwie dwóch minut, aby wpisać się dwukrotnie na listę strzelców. Barcelona zdemolowała Real Madryt i triumfowała aż 4:0. Pozostałe trafienia dołożyli Lamine Yamal oraz Raphinha, choć kapitan reprezentacji Polski miał 100% szanse, aby skompletować hat-tricka. Niestety ta sztuka się nie udała, a tuż po meczu do napastnika podszedł Szczęsny, który w żartobliwy sposób uderzył "Lewego", po czym go przytulił. Ten gest zapisze się wielkimi literami w historii "El Clasico".