Adrian Mierzejewski

Autor: Cyfrasport Adrian Mierzejewski i Chris Smalling

Adrian Mierzejewski show. Hat-trick byłego reprezentanta Polski w Chinach

2020-09-26 11:51

Znakomity okres w lidze chińskiej ma były pomocnik reprezentacji Polski. Teraz znów przypomniał o sobie, a zrobił to w najlepszy możliwy sposób. Adrian Mierzejewski nie zwalnia tempa i po raz kolejny błysnął skutecznością. Zrobił to z przytupem, bo strzelił hat-tricka. "Mierzej" zasłużył na pochwały. Dla klubu Polaka to piąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach.

Adrian Mierzejewski jest piłkarzem Chongqing SWM. We wrześniu w lidze chińskiej jest wyjątkowo skuteczny. Polski pomocnik strzelił już sześć goli. Miesiąc zaczął wyśmienicie. Przypomnijmy: w meczu z Tianjin TEDA przeprowadził kapitalną akcję, którą rozpoczął jeszcze na własnej połowie. Potem przebiegł pół boiska, ograł dwóch rywali, jednemu założył tzw. siatkę i strzałem prawą nogą pokonał bramkarza. To był jego premierowy gol w tym sezonie w rozgrywkach ligi chińskiej. W ten sposób przypieczętował wygraną zespołu.

Niemcy znowu UDERZAJĄ w Lewandowskiego. Mowa o przekręcie na wiele milionów

To nie był jednak koniec strzeleckich popisów byłego reprezentanta Polski. Trafił także w kolejnych spotkaniach: z Hebei China Fortune i Qingdao Huanghai. A teraz pokazał wyborną skuteczność. Zaliczył hat-tricka w wygranym 4:1 wyjazdowym spotkaniu z Shijiazhuang Ever Bright w 13. kolejce. Na początku pierwszej połowy dał prowadzenie drużynie, a w drugiej części jeszcze dwa razy pokonał bramkarza gospodarzy. W ostatniej minucie wykorzystał jeszcze rzut karny.

Tak strzela solenizant Jesus Imaz. Teraz lider Jagiellonii pogrąży Zagłębie? [WIDEO]

Klub Polaka - Chongqing SWM w grupie B ligi chińskiej jest na trzeciej pozycji i zakwalifikował się do rundy mistrzowskiej, gdzie zagra osiem najlepszych drużyn. Teraz przed zespołem naszego piłkarza mecz z liderem: Shanghai SIPG (28 września). Bilans Mierzejewskiego z tego sezonu to 11 gier, sześć bramek i pięć asyst.

Tomas Petrasek rządzi obroną Rakowa. Czeski wojownik przejdzie się po Pasach? [WIDEO]