Afera dyplomowa. Nowe informacje ws. Góralskiego! Mamy komentarz

2021-08-03 11:15
Afera dyplomowa. Nowe informacje ws. Góralskiego!
Autor: Marcin Gadomski / SE Afera dyplomowa. Nowe informacje ws. Góralskiego!

Afera dyplomowa nie cichnie. Wśród osób, o których wspominano w sprawie rzekomych fałszywych dyplomów był Jacek Góralski. Ten tłumaczył się, że nie ma matury. W jego sprawie pojawiły się nowe informacje. Przekazała je Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna.

Afera dyplomowa wstrząsnęła nieco światem sportu. Robert Lewandowski, Jacek Góralski czy Piotr Świerczewski byli jednymi z głównych bohaterów dużej publikacji "Onetu". W sprawie rzekomych fałszywych dyplomów nie brakowało nieścisłości. Pojawiły się nowe informacje w sprawie potencjalnego nieprawdziwego dyplomu wręczonego mu za rzekome ukończenie teologii adwentystycznej w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej. Oświadczenie wystosował dyrektor Sekretariatu Spraw Publicznych i Wolności Religijnej Andrzej Siciński.

Kłopoty zdrowotne polskiego olimpijczyka! Nie uwierzysz, czym się pocierał, by sobie polepszyć

Oświadczenie ws. afery dyplomowej

Uczelnia twierdzi, że Jacek Góralski nigdy nie był studentem uczelni. - Nie ukończył kierunku teologii adwentystycznej, ani nie pisał i nie obronił w WSTH pracy licencjackiej. Pracy tej nie ma też w uczelnianej bibliotece ani innych uczelnianych archiwach - czytamy w oświadczeniu. Co więcej, Zbigniew D. miał nie być nigdy ani pracownikiem, ani współpracownikiem szkoły.

- Ponieważ nikt z władz naszego Kościoła, ani WSTH nie widział dyplomu Jacka Góralskiego nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy został sporządzony na nielegalnie pozyskanym oryginale dyplomu, czy jest fałszerstwem od początku do końca, czyli od blankietu dyplomu przez pieczątki po podpisy - dodano.

Jakie wykształcenie ma Anna Lewandowska? Dowiedz się z galerii poniżej!

Uczelnia jest gotowa do współpracy

Dyrektor Sekretariatu Spraw Publicznych i Wolności Religijnej przy Zarządzie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP przyznaje w oświadczeniu, że kościół i władze szkoły wyrażają gotowość do wszelkiej koniecznej współpracy w tym zakresie z organami ścigania. Na razie do rozstrzygnięcia sprawy wciąż bardzo daleko!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze