Eugen Polanski

Autor: archiwum se.pl

Bundesliga: Polanski najlepszy z Polaków w 6. kolejce

2013-09-23 18:50

W szóstej kolejce Bundesligi polscy piłkarze nie błysnęli. Jedynie Eugen Polanski zaliczył dobry mecz, chociaż jego zespół Hoffenheim przegrał z VfL Wolfsburg 1:2. Z kolei na ławce Borussii Dortmund mecz rozpoczął Robert Lewandowski.

Polanski za mecz z Wolfsburgiem (1:2) otrzymał od magazynu "Kicher" note 2,5 (1 - skala światowa, 6 - występ poniżej krytyki). Reprezentant Polski był najwyżej oceniony w swoim zespole.

Na "trójkę" zasłużył Sebastian Boenisch z Leverkusen, który zagrał pełne 90 minut, a jego zespół łatwo ograł Mainz 4:1.

Artur Sobiech, który strzelił gola dla Hannoveru w wygranym 2:1 meczu z Augsburgiem, dostał notę 3,5. W barwach gości w ostatniej minucie na boisku zameldował się Arkadiusz Milik.

Borussia Dortmund jedynie zremisowała 1:1 z Norymbergą. Od początku w barwach wicemistrzów Niemiec zagrał Jakub Błaszczykowski, który od "Kickera" dostał notę 3,5. Skrzydłowego reprezentacji Polski w 65. minucie zmienił Robert Lewandowski.