Santos kompletuje sztab

Czy Piszczek i Kaczmarek będą asystentami Santosa? Kulesza popiera i czeka

2023-01-25 15:45

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski w ciągu kilkunastu dni chce skompletować sztab kadry. Portugalczyk jest już po rozmowach z Łukaszem Piszczkiem i Tomaszem Kaczmarkiem, ale ich obecność w sztabie nie jest jeszcze przesądzona. Ich udział w zespole Santosa bardzo popiera prezes PZPN Cezary Kulesza. Jego zdaniem "piłeczka" jest po stronie Piszczka i Kaczmarka.

Piszczka prawie nikomu nie trzeba przedstawiać. To legenda Borussii Dortmund, która wielkiej piłki uczyła się od Jurgena Kloppa (właśnie w BVB). Piłkarska kariera i trenerskie zapędy „Piszcza” znamy od dawna. Każdy przyklasnął pomysłowi i prawie każdy ze środowiska jest zdania, że przydałby się Santosowi przy budowaniu kadry. Tomasz Kaczmarek to z kolei utalentowany trener, który na ławce trenerskiej był już na najwyższym poziomie w Polsce (Lechii Gdańsk), a jeszcze przed „trzydziestką” był asystentem Boba Bradleya w reprezentacji Egiptu (styczeń 2012 - listopad 2013).

Polski trener o zatrudnieniu Fernando Santosa. Mówi o stylu, wynikach i doświadczeniu nowego selekcjoner kadry

– W poniedziałek odbyły się rozmowy między nimi i Santosem. Z mojej strony jest chęć zatrudnienia Łukasza Piszczka i Tomasza Kaczmarka w roli asystentów. Decyzja teraz jest po ich stronie. Pewnie porozmawiają z rodziną, „prześpią się” z tym tematem i szybko dadzą nam odpowiedź – mówi Kulesza.

Prezes PZPN wierzy, że Santos będzie troszczył się również o rozwój całej polskiej piłki. – Zadeklarował się, że będzie mieszkał w Warszawie. Chcemy korzystać z jego doświadczenia. Rewolucji w polskiej piłce jednak nie będzie. Trener Santos sam powiedział, że chcemy się doskonalić. A gdy przyjdzie słabszy wynik kadry, to i tak usłyszę, że nie ma szkolenia w Polsce. Wszyscy oczekujemy, tak jak trener, zwycięstw. Santos powiedział, że chce każdy mecz wygrać i ja jestem za tym. Nie każdy mecz pewnie da się wygrać, bo taka jest piłka – stwierdził na koniec.

Fernando Santos od razu opuścił Polskę! Nowy selekcjoner reprezentacji błyskawicznie udał się na lotnisko

Cezary Kulesza po wyborze Fernando Santosa na selekcjonera
Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze