Gol Abbotta, Szczęsny znowu na ławce

2009-09-20 15:33

Trzech Polaków biegało w sobotę po angielskich boiskach, a jeden z nich, Paweł Abbott, strzelił bramkę. Na ławce rezerwowych Arsenalu Londyn po raz drugi z rzędu usiadł Wojciech Szczęsny.

Abbott strzelił gola dla Oldham w spotkaniu League One (odpowiednika polskiej "nowej" 2. ligi). Mecz skończył się wynikiem 2:0, a polski napastnik otworzył wynik w 13. minucie. Drugiego gola dołożył po przerwie Keigan Parker.

Mniej szczęścia miał w sobotę Grzegorz Rasiak. Jego drużyna poniosła porażkę, choć do przerwy prowadziła 2:0 (Reading przegrał z Peterborough 3:2). Polak spędził na boisku pełne 90 minut, ale nie wpisał się na listę strzelców.

Rasiak przed sezonem zapowiadał, że razem z kolegami będzie walczył o awans do Premier League. Jednak Reading zawodzi i na razie zajmuje 20. miejsce w tabeli The Championship.

O awans do Championship chcieliby natomiast walczyć piłkarze Southampton. Zamiast tego bronią się przed spadkiem. W sobotę "Święci" z Markiem Saganowskim w składzie odnieśli dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie. Pokonali Yeovil 2:0. Oba gole zdobył Rickie Lambert, oba z rzutu karnego. "Sagan" biegał po boisku do 72. minuty. Wtedy został zmieniony przez Senegalczyka Papę Waigo N'Diaye.

Mecze z ławki rezerwowych oglądało dwóch polskich bramkarzy: Bartosz Białkowski z Southampton i Wojciech Szczęsny z Arsenalu. Drugi z nich znalazł się w kadrze meczowej "Kanonierów" tylko dlatego, że kontuzje leczą Manuel Almunia i Łukasz Fabiański.

Szczęsny patrzył na wysokie zwycięstwo kolegów. Arsenal pokonał Wigan 2:0, a formą błysnął belgijski obrońca Thomas Vermaelen, zdobywca dwóch goli. Do siatki trafili także Eduardo i Cesc Fabregas.

Arsenal - Wigan 4:0 (1:0)
1:0 Vermaelen 25
2:0 Vermaelen 49
3:0 Eduardo 59
4:0 Fabregas 90

Peterborough - Reading 3:2 (0:2)
0:1 Sigurdsson 30