YT sport Tomaszewski Szczesny

i

Autor: GRAFIKA SE Katarzyna Matyjaszewska

Jan Tomaszewski bezlitosny dla Wojciecha Szczęsnego. Mówi o rezygnacji z kadry

2021-09-13 19:06

Lawina krytyki zaatakowała Wojciecha Szczęsnego po ostatnich meczach Juventusu. Po meczu z Anglią klęli na niego za to polscy kibice. - Apelowałem już rok temu. Wojciech Szczęsny powinien zrezygnować z występów w kadrze. Był jednym z najlepszych bramkarzy świata, a tutaj nie był numerem jeden. Nie miał spokoju psychicznego. To była kwestia czasu, że coś się stanie - grzmi w rozmowie z "Super Expressem" Jan Tomaszewski, były wybitny bramkarz kadry.

Harry Kane pokonał Szczęsnego strzałem z blisko 30 metrów. Piłka uderzona piekielnie mocno i precyzyjnie, ale zdaniem wielu - do wybronienia. Ostatnie występy „Szczeny” w Juventusie są mocno krytykowane. I słusznie, bowiem polski bramkarz zawalił kilka bramek…

- Selekcjonerzy Adam Nawałka i Jerzy Brzęczek jako jedyni na świecie z grali dwoma bramkarzami. Doszedłem do takiego wniosku i nawet zaapelowałem do Wojtka Szczęsnego, który grał w Juventusie i był w czołówce bramkarzy na świecie, żeby zrezygnował z gry w kadrze. Był wśród najlepszych bramkarzy, a nie był numerem jeden. Swego czasu ja tak zareagowałem. Nie chcę mówić już który selekcjoner powiedział, że nam, że jedziemy na MŚ, a potem zagraliśmy mecz w Lipsku z NRD. I nie wystawił mnie do składu. Powiedziałem mu: „Dziękuję bardzo, kończę z reprezentacją” – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Jan Tomaszewski.

SPRAWDŹ: Nowy prezes PZPN zadziorny i charakterny! Porównali Cezarego Kuleszę do wielkiej angielskiej gwiazdy

Kulisy meczu Polska - Anglia. To było szaleństwo! | Futbologia

- Manuel Neuer też popełniał błędy w kadrze, popełniał je w ostatnich latach, a żaden dziennikarz, który zna piłkę z komiksów, nie wpadł na pomysł, by doprowadzić do rywalizacji Ter Stegena z Neuerem. Lewandowski, Messi i Ronaldo też popełniają błędy. Wojtek, ponieważ nie posłuchał mojego apelu, to sam sobie zgotował taki los – dodaje „Tomek”.

Michał Materla ma nowego fana. Tak Tomasz Kuszczak komentuje jego wygraną. Mocne słowa

Tomaszewski wrócił też do tegorocznego EURO i fatalnego meczu ze Słowacją. Uważa, że Szczęsny uratowałby zespół przed stratą pierwszej bramki w meczu ze Słowacją, gdyby strzał Maka bronił nogą. - Moim zdaniem Wojtek popełnił błąd przy tej bramce, bo powinien bronić nogą. Popełniono też błąd, że w studiu telewizyjnym skonfrontowano mnie z Maćkiem Szczęsnym, który bronił Wojtka. Nie można być sędzią we własnej sprawie. Dlatego, gdy Maciek wtedy bronił Wojtka, to ja się w ogóle nie odezwałem. Maciek był przeciwko wszystkim. Nawałka z Brzęczkiem doprowadzili do tego, że Polacy podzielili się na dwa obozy: Szczęsnego i Fabiańskiego. Bramkarz w reprezentacji musi być tylko jeden, musi mieć psychiczną pewność, że jest tym numerem jeden. Kogo wystawimy na następny mecz reprezentacji Polski? Wojciech Szczęsny jest u kibiców Juventusu spalony. Jest spalony w reprezentacji. Inne kraje też mają wspaniałych bramkarzy, więcej niż jednego, ale tam jest to prowadzone normalnie. Gdyby Fabiański puścił takiego gola w meczu z Anglią, to mówilibyśmy „Szczęsny, wróć”. A teraz? Gdyby Sousa sprowadzałby znowu Fabiańskiego, to byłoby coś niemożliwego. Nie wiem, kto ma zagrać w bramce z Węgrami i Albanią - zakończył.

Wiemy, kiedy Fabiański rozegra ostatni mecz w kadrze! Mamy potwierdzenie

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na mundial w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze