Jerzy Dudek

i

Autor: Andrzej Lange / SE Jerzy Dudek

Jerzy Dudek załamany reprezentacją Polski. Nie widzi optymizmu, jest się czym martwić

2022-06-20 10:04

Jerzy Dudek postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na temat występów reprezentacji Polski w trakcie ostatnich spotkań Ligi Narodów UEFA. Były bramkarz kadry w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zaznaczył, że jego zdaniem, nie ma wielu powodów do optymizmu i widzi on pewne cofnięcie się w rozwoju drużyny.

Jerzy Dudek postanowił powiedzieć, co sądzi o czerwcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Były bramkarz kadry, z którą uczestniczył na mistrzostwach świata w Korei i Japonii, przyznał, że jego zdaniem, drużyna cofnęła się w rozwoju i nie widać wielu pozytywów przed nadchodzącymi mistrzostwami świata. 

Hiszpanie nie mają wątpliwości! FC Barcelona chce zapłacić za Lewandowskiego, dojdzie do spotkania z Bayernem

Jerzy Dudek szczerze o reprezentacji Polski. Mówi o cofnięciu się w rozwoju

Trzeba przyznać, że czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski mogło być dla wielu kibiców kadry rozczarowujące. Polacy wygrali zaledwie jedno spotkanie w Lidze Narodów - z Walią, zremisowali z Holandią i dwukrotnie ulegli Belgii, w tym raz w stosunku 1:6. Jerzy Dudek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zaznacza, że to, co pokazała drużyna w czerwcowych meczach, jest bardzo dalekie od optymizmu.

- Do mistrzostw świata pozostało już niewiele czasu, mało meczów i treningów. To martwi, bo niestety mam wrażenie, że w czerwcu nie zrobiliśmy kroku w przód. Zostaliśmy w tym samym miejscu, a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że się cofnęliśmy. Po czterech meczach mamy więcej pytań niż odpowiedzi - mówi Jerzy Dudek w "Przeglądzie Sportowym".

Kłopoty Krzysztofa Piątka. Jego klub sięga po znanego napastnika, co dalej z reprezentantem Polski?

Aby zobaczyć zdjęcia z meczu Polaków z Belgami, przejdź do galerii poniżej.

Dudek mówi o braku optymizmu. Wyjątkowo pesymistyczna ocena

Jak mówi Dudek, on sam nie widzi optymizmu w tym, co się dzieje wokół reprezentacji Polski.

- Do naszej sytuacji bardziej jednak pasują słowa Kazimierza Górskiego, który zwykł mawiać: 'Skoro było tak dobrze, to dlaczego było tak źle'. Nasz wybitny trener użył tych słów po przegranym mundialu w Korei i Japonii i obyśmy nie musieli cytować tego zdania pod koniec roku. Niestety nie widzę zbyt wielu powodów do optymizmu - twierdzi były bramkarz kadry.

Sonda
Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na mistrzostwach świata?
Tomaszewski po Belgia-Polska: Nie mamy drużyny
Najnowsze