Karol Borys

i

Autor: Instagram Czeslawa Michniewicza Karol Borys i Czesław Michniewicz

Mistrzostwa Europy juniorów

Młodzi Polacy poznali rywala na EURO U-17. Powalczą o awans od półfinału?

2023-05-24 20:07

Reprezentacja Polski U-17 z pierwszego miejsca w grupie awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Turniej odbywaj się na Węgrzech. Teraz młodzi Polacy poznali rywala w 1/4 finału.

Reprezentacja Polski do lat 17 zagra z Serbią w sobotnim ćwierćfinale odbywających się na Węgrzech mistrzostw Europy. Stawką turnieju jest udział w mistrzostwach świata w Peru, do których zakwalifikują się półfinaliści oraz jeden z przegranych ćwierćfinalistów. Występujący w grupie A biało-czerwoni w świetnym stylu wygrali z Irlandczykami 5:1 i Węgrami 5:3, ale później przyszła porażka z Walijczykami 0:3, która jednak nie przeszkodziła im w zajęciu pierwszego miejsca w tabeli. W ćwierćfinale podopieczni trenera Marcina Włodarskiego spotkają się z drugą w grupie B Serbią, która w czwartek zremisowała z Hiszpanią 1:1. Sędzią tego spotkania był Damian Sylwestrzak. Z pierwszego miejsca awansowała Hiszpania, a z turniejem pożegnały się Włochy i Słowenia.

Mistrzostwa Europy są jednocześnie kwalifikacjami do tegorocznych mistrzostw świata U-17, zaplanowanych na 10 listopada – 2 grudnia w Peru. Dostaną się do nich wszyscy półfinaliści Euro oraz zwycięzca barażu pomiędzy dwoma przegranymi ćwierćfinalistami z najlepszym dorobkiem po fazie grupowej. Półfinały odbędą się we wtorek (30 maja), a finał w piątek (2 czerwca).

Mecze ćwierćfinałowe (wszystkie w sobotę 27 maja):

Polska - Serbia, Anglia - Francja, Niemcy - Szwajcaria, Hiszpania - Irlandia

PKO Ekstraklasa Raport 22.05
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze