Reprezentacja San Marino

SZALONA radość piłkarzy San Marino po strzeleniu gola Litwie w el. Euro 2016 [ZOBACZ WIDEO]

2015-09-09 15:12

Litwa pokonała San Marino 2:1 w meczu eliminacji Euro 2016. Jednak przełomowym momentem spotknania była 54 minuta, kiedy to nowicjuszom udało się strzelić bramkę na 1:1. Radość była niesamowita, jakby właśnie ten gol zapewnił im zdobycie mistrzostwa świata. Nie ma się co dziwić, ponieważ na gola w spotkaniu wyjazdowym czekali długie 14 lat. Tę radość po prostu trzeba zobaczyć!

Zawodnicy San Marino dokonali rzeczy wręcz niemożliwiej. Po długich 14 latach w końcu udało im się pokonać bramkarza rywali na obcym terenie. Ostatni raz ta sztuka udała im się w meczu z Łotwą w 2001 roku.

W 54. minucie Matteo Vitaioli popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego doprowadzając do remisu. Jednak bardziej efektowna była radość sanmaryńczyków, którzy celebrowali tego gola, jakby właśnie zostali mistrzami świata.

Zobacz: El. Euro 2016: Austria ZDEKLASOWAŁA Szwecję i jedzie do Francji! Ibrahimović na kolanach

San Marino występuje na arenie międzynarodowej od 1992 roku. W swoich dotychczasowych 119 meczach tylko raz udało im się wygrać - z Lichtensteinem i trzykrotnie remisowali - z Turcją, Łotwą oraz Estonią.