Tomasz Hajto

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SE / EAST NEWS Tomasz Hajto

Zła decyzja?

Tomasz Hajto nie patyczkował się mówiąc o decyzji Fernando Santosa. Wytknął mu poważny błąd

2023-03-27 9:28

Nie milkną echa piątkowej porażki reprezentacji Polski w Pradze na inaugurację eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w starciu z Czechami zagrali wręcz fatalnie i zasłużenie przegrali 1:3. Wiele krytyki spadło i na piłkarzy i na Fernando Santosa. Jednym z ekspertów krytykujących Portugalczyka jest Tomasz Hajto. Były reprezentant wytknął selekcjonerowi przede wszystkim jeden błąd.

Trudno było zakładać, że reprezentacja Polski aż tak źle rozpocznie eliminacje do mistrzostw Europy. Choć wiadomym było, że rywalizacja z Czechami będzie dla biało-czerwonych najtrudniejsza, nikt nie przewidywał, że w Pradze zagramy aż tak tragicznie. Już po kilkudziesięciu sekundach gospodarze prowadzili 2:0 i dążyli do zdobycia kolejnych bramek. W tym samym czasie po stronie Polaków nie układało się w zasadzie nic.

Hajto krytykuje Santosa. Chodzi o jednego zawodnika

Po spotkaniu trudno było pochwalić jakiegokolwiek reprezentanta Polski, bo wszyscy spisali się poniżej oczekiwań. Nie inaczej było w wypadku Sebastiana Szymańskiego. Tomasz Hajto uważa jednak, że to nie do końca wina samego piłkarza. - Sensacją było wystawienie Szymańskiego na boku pomocy, który dwa razy wyszedł na boku pomocy w Feyenoordzie i już nie gra na tej pozycji, a gra na "dziesiątce" - ocenił były reprezentant Polski w programie "Cafe Futbol".

- W pierwszym klubie, w którym grał też występował na "dziesiątce". Bok pomocy to nie jest jego pozycja. Ta kwestia powinna być przeanalizowana i on mógł dawać z Zielińskim jakość w środku pola - powiedział Hajto. Były zawodnik uważa, że Santos w tym wypadku podjął złą decyzję i nigdy więcej nie powinien wystawić Szymańskiego na boku pomocy, bo tam nie jest w stanie wykorzystać swoich atutów.

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Albania?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze