Arkadiusz Milik

i

Autor: Cyfra Sport Arkadiusz Milik

Głośny transfer!

Arkadiusz Milik pierwszy raz zabrał głos po transferze do Juventusu. Niezwykłe słowa reprezentanta Polski

2022-08-26 16:59

Stało się! Arkadiusz Milik został nowym piłkarzem turyńskiego Juventusu. Tym samym kolejny polski napastnik stał się bohaterem hitowych przenosin. Arkadiusz Milik zabrał głos pierwszy raz po podpisaniu umowy ze „Starą Damą”. Nasz zawodnik będzie grał z czternastką na plecach, a jego wybór ma poważny powód. Co mówił Milik po transferze do Juventusu?

"Brakowało mi Włoch"- powiedział Arkadiusz Milik, który jest już zawodnikiem Juventusu Turyn, wypożyczonym z Marsylii, gdzie grał ostatnio. Polski piłkarz wyraził zadowolenie, że podpisał kontrakt z jednym z największych klubów. Oficjalne media Juventusu, a za nimi agencja Ansa, cytują słowa napastnika: "Jestem bardzo podekscytowany, to dla mnie przepiękny dzień". "Podpisałem kontrakt z wielkim klubem, jednym z największych i jestem szczęśliwy" - dodał Milik.

Arkadiusz Milik po transferze do Juventusu. Pierwsze słowa piłkarza

Polak, który wcześniej grał w Napoli, wyznał: "Brakowało mi Włoch. Byłem tu cztery lata i cieszę się, że wróciłem". "Teraz mam nadzieję, że będę jeszcze silniejszy. Przybywam do drużyny z dobrze wypracowaną grą i wielkimi mistrzami, chcę uczyć się każdego dnia"- oświadczył Milik.

Zbigniew Boniek wypomniał przeszłość Arkadiuszowi Milikowi. Przywołał wymowne zdjęcie, podsumował to bez skrupułów

Wybrał koszulkę z numerem 14, co wytłumaczył następująco: "Moim idolem był zawsze Henry, dlatego tak wybrałem". W ten sposób przywołał postać znakomitego piłkarza Francuza Thierry Henry'ego, który grał w "Juve" z tym właśnie numerem.

PKO EKSTRAKLASA odc 02

Trener Juventusu Allegri o transferze Milika

"Jestem bardzo zadowolony z przybycia Milika" - oświadczył trener Massimiliano Allegri witając polskiego napastnika. 28-letni Milik we Włoszech występował już w latach 2016-2-22, kiedy reprezentował barwy Napoli. Przed rokiem trafił z tego klubu do Olympique Marsylia. W Turynie będzie klubowym kolegą Wojciecha Szczęsnego. Wcześniej 62-krotny reprezentant Polski grał m.in. w Górniku Zabrze, Bayerze Leverkusen czy Ajaksie Amsterdam.

Sonda
Czy przejście do Juventusu to dobra decyzja Arkadiusza Milika?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze