Bartosz Bereszyński

i

Autor: Cyfrasport Bartosz Bereszyński

fatalna sytuacja

Bartosz Bereszyński nie dostał wypłaty za ostatnie miesiące! Wielomilionowe zaległości mogą doprowadzić klub do bankructwa

2023-02-03 17:26

Bartosz Bereszyński w zimowym oknie transferowym postanowił zmienić klub. Niewykluczone, że udało się to także dzięki mundialowi, na którym Polak zaprezentował się bardzo dobrze, choć polska obrona nie należała do najlepszych na turnieju. Okazuje się jednak, że mimo transferu Sampdoria i Bereszyński wciąż mają niewyrównane rachunki.

Transfer Bereszyńskiego do Napoli był dla niektórych nieco zaskakujący. Polak prawdopodobnie liczył się z tym, że będzie jedynie rezerwowym dla Di Lorenzo, który utrzymuje wysoki poziom i rzadko omija mecze z powodu kontuzji. Z drugiej jednak strony ma szansę na podniesienie ważnego trofeum – Napoli jest na dobrej drodze, aby sięgnąć po mistrzostwo Włoch po raz pierwszy od 33 lat. Tym bardziej nie dziwi sam fakt opuszczenia Sampdorii, w której spędził wiele lat. Zespół znajduje się w strefie spadkowej Serie A, a do tego ma problemy finansowe – w tym zaległości wobec piłkarzy.

Bereszyński czeka na pieniądze z byłego klubu

O całej sytuacji donosi włoska „La Gazzetta dello Sport”. Okazuje się, że Bartosz Bereszyński nie otrzymał pieniędzy za ostatnie trzy miesiące gry w Sampdorii! Z informacji przekazanych przez dziennikarzy wynika, że klub powinien uregulować zaległość w połowie lutego, ale trudno tutaj o pewność, bowiem zaległości Sampdorii łącznie sięgają wielu milionów.

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że wciąż pozostaje wysokie ryzyko bankructwa Sampdorii. Klub obecnie ma zaległości w wysokości 11 mln euro, a zabezpieczenie jego funkcjonowania do końca sezonu wymaga nakładu 35-50 mln euro. Jeśli główny akcjonariusz klubu, rodzina Ferrero, nie wpompuje pieniędzy w klub, ten będzie miał wielkie kłopoty.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze