Boniek do największego rywala Lewandowskiego: Po polsku cię NIENAWIDZĘ!

2020-07-30 9:40 JWa
Robert Lewandowski, Zbigniew Boniek, Ciro Immobile
Autor: Marcin Gadomski, AP Robert Lewandowski, Zbigniew Boniek, Ciro Immobile

Robert Lewandowski w sezonie 2019/2020 nie zdobędzie nagrody Złotego Buta, czyli nagrody dla najlepszego strzelca w europejskich rozgrywkach ligowych. Reprezentant Polski miał na to szanse do środy. Wtedy jednak o losie prestiżowego wyróżnienia przesądził Ciro Immobile. To właśnie napastnik Lazio Rzym wyprzedził "Lewego". Po sporym sukcesie posypały się gratulacje z całego świata. W charakterystycznym stylu sprawę skomentował również prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Robert Lewandowski i Ciro Immobile w sezonie 2019/20 stoczyli pasjonującą walkę o Złotego Buta. Napastnik reprezentacji Polski zmagania w Bundeslidze zakończył jednak już jakiś czas temu i mógł tylko biernie przyglądać się wyczynom włoskiego rywala. Na tego Lazio Rzym mogło w tym sezonie liczyć nadspodziewanie mocno. Immobile strzelał gole raz za razem i gdy w przedostatnim meczu trafił po raz 34, jasnym stało się, że Robert Lewandowski samodzielnie klasyfikacji nie wygra. W środę Ciro Immobile znowu okazał się skuteczny i w 83. minucie rywalizacji z Brescią wpisał się na listę strzelców, zgarniając prestiżowe wyróżnienie. Do ekscytującej walki snajperów odniósł się już Zbigniew Boniek.

Policja WPAROWAŁA na trening Bayernu! Prawo było nagminnie łamane!

Jego gratulacje dla Ciro Immobile zdecydowanie wyróżniały się na tle pozostałych. Zbigniew Boniek postanowił bowiem napisać nieco więcej niż inni, którzy przekazywali wyrazy uznania jednych czy dwoma słowami. Na Twitterze prezes PZPN wykazał się sporym dystansem do całej sytuacji i pozwolił sobie nawet na żart. "Drogi Ciro Immobile, gratulacje za Złotego Buta. Ale po polsku cię „nienawidzę” i wiesz dlaczego" - napisał z przymrużeniem oka Zbigniew Boniek, wyraźnie nawiązując do walki między Włochem a Lewandowskim.

Poseł PiS BEZLITOŚNIE KPI ze Zbigniewa Bońka: Może pokaże jak obsługiwać taki sprzęt?! WIDEO

W całej klasyfikacji Robert Lewandowski zgromadził w tym sezonie 68 punktów. Ciro Immobile wyprzedził go rzutem na taśmę o 2 "oczka". Reprezentant Polski na prestiżową statuetkę będzie musiał więc jeszcze poczekać, ale jeśli utrzyma formę z sezonu 2019/20, to będzie głównym faworytem do jej zdobycia w kolejnej kampanii.

Tak mieszka Robert Lewandowski!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze