Cristiano Ronaldo

i

Autor: AP Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo zafundował sobie nową, piekielnie drogą zabawkę! Cena tego modelu Ferrari zwala z nóg

2021-05-13 16:42

Cristiano Ronaldo z pewnością nie może być zadowolony w ostatnim czasie z osiągnięć sportowych swojej drużyny. Choć Portugalczyk wciąż imponuje skutecznością strzelecką, to w najważniejszych momentach Juventus zawodzi i może nawet wypaść z przyszłorocznej Ligi Mistrzów – przyczyniła się do tego przede wszystkim dotkliwa porażka 0:3 z AC Milan. To jednak nie przeszkodziło 36-latkowi sprawić sobie… nowego Ferrari za obłędną sumę 1,7 mln euro!

Cristiano Ronaldo swoją grą w Juventusie udowadnia, że wciąż jest jednym z najlepszych zawodników występujących na europejskich boiskach. Choć pojawia się coraz więcej głosów krytyki w kierunku Portugalczyka, to wciąż sportowo prezentuje on wysoką klasę. To, niestety, nie przełożyło się na sukcesy „Starej Damy” w tym sezonie i władze klubu w najbliższym czasie mają przebudować zespół. Ofiarą tego działania może paść właśnie CR7, którego kontrakt niezwykle obciąża budżet Juventusu. Problem będzie jeszcze większy, jeśli „Bianconeri” nie awansują do Ligi Mistrzów, a obecnie zajmują 5. miejsce w Serie A dające jedynie Ligę Europy. Problemy zespołu nie przeszkodziły jednak Cristiano Ronaldo w wybraniu się na zakupy do… fabryki Ferrari, gdzie pozował on do zdjęć z kierowcami Formuły 1 i, zdaniem włoskich mediów, zakupił również nowy model samochodu tej firmy.

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy

Cristiano Ronaldo z nowym Ferrari

O tym, że Cristiano Ronaldo odwiedził fabrykę Ferrari tuż po upokarzającej porażce Juventusu z Milanem (0:3), informowaliśmy już wcześniej. Już wtedy pojawiały się głosy, że CR7 postanowił wtedy zakupić także kolejne samochodowe cacko do swojej kolekcji. Włoskie media są przekonane, że Portugalczyk przy okazji odwiedzin w Ferrari zakupił luksusowy model auta tej firmy – Ferrari Monza SP2.

Jak prezentuje się Ferrari Monza SP2?

Zdaniem włoskich mediów Cristiano Ronaldo zakupił Ferrari Monza SP2, które w podstawowej wersji kosztuje 1,6 mln euro! Model ten jest limitowany i zostanie wyprodukowany jedynie w 499 egzemplarzach. Jeśli chodzi o sylwetkę i wygląd zewnętrzny samochodu, to jest on wzorowany na modelu Monza z lat pięćdziesiątych. Jeśli chodzi o parametry i osiągi Monzy SP2, są one już zdecydowanie nowoczesne.

Nowe cacko Cristiano Ronaldo waży 1520 kg, a napędzane jest benzynowym, 12-cylindrowym silnikiem o pojemności 6,5 litra. Jednostka napędowa generuje moc na poziomie 810 KM oraz maksymalny moment obrotowy 719 NM. Te parametry sprawiają, że Ferrari Monza SP2 jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 2,9 s, a do 200 km/h w ledwi 7,9 s! Prędkość maksymalna to ponad 300 km/h.

Ferrari Monza SP2

i

Autor: Ferrari / mat. prasowe Ferrari Monza SP2
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze