Cristiano Ronaldo znowu porównał się do Messiego. Uważa, że tego brakuje Leo

2019-08-14 11:39 JWa
Cristiano Ronaldo, Lionel Messi
Autor: East News Cristiano Ronaldo, Lionel Messi

Cristiano Ronaldo od lat walczy o miano najlepszego piłkarza na świecie z Lionelem Messim. Kibice na całym świecie podzieleni są na dwie grupy. Jedna z nich wspiera Portugalczyka, a druga - Argentyńczyka. Ten pierwszy zaskakująco często zabiera głos na temat gwiazdy FC Barcelona. Właśnie zrobił to po raz kolejny, zauważając największą różnicę.

Kibicom piłkarskim w XXI wieku przyszło żyć we wspaniałych czasach. Od kilku lat mogą oni bowiem podziwiać boiskowe wyczyny Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego. Portugalczyk i Argentyńczyk prześcigają się w osiągnięciach oraz rekordach. Raz na szczycie jest jeden, raz drugi. Jedno jest pewne - obaj są wielkimi gwiazdami, a zdaniem wielu najlepszymi w historii dyscypliny zawodnikami. Choć konkurują ze sobą, to darzą się sporym szacunkiem, co wielokrotnie podkreślali w wypowiedziach. Nie inaczej rozpoczął swój wywiad dla serwisu streamingowego DAZN CR7. - Leo to wielki piłkarz - ocenił Cristiano Ronaldo.

W dalszej części wywiadu sam zainteresowany określił różnice między Cristiano Ronaldo a Leo Messim. Zdaniem Portugalczyka na tle największego rywala wyróżnia go przede wszystkim jedna rzecz. - Zostanie zapamiętany nie tylko ze względu na zdobyte Złote Piłki, ale też z uwagi na regularne poprawianie się. Rokrocznie się poprawiał, tak jak i ja. Ale ja w trakcie kariery występowałem w kilku drużynach i wygrywałem Ligę Mistrzów w barwach więcej niż jednego klubu. To największa różnica między mną a Messim - zauważył całkiem słusznie piłkarz Juventusu Turyn.

Cristiano Ronaldo marzy, by w Juventusie zatriumfować po raz kolejny w Lidze Mistrzów. Wcześniej pięć razy z rzędu wygrał te elitarne rozgrywki w barwach Realu Madryt. Nic dziwnego, że czuje się poniekąd ambasadorem najważniejszych klubowych zmagań. - Sześć razy z rzędu byłem jej królem strzelców. Niewielu graczy wygrało ją pięć razy z rzędu. Uważam, że mogę identyfikować się z Ligą Mistrzów - stwierdził mistrz Europy z 2016 roku.

Najnowsze