Fani Lazio obrażają Elseida Hysaja

i

Autor: Twitter Fani Lazio obrażają Elseida Hysaja

Fani Lazio zwyzywali nowego piłkarza zespołu. Poszło o jedną piosenkę, jest reakcja władz klubu

2021-07-20 21:47

Do szokującej sytuacji doszło we włoskim Lazio. Duża część fanów tego klubu, która nie kryje się ze swoimi faszystowskimi poglądami, nie potrafi zaakceptować nowego zawodnika zespołu, Elseida Hysaja. Wszystko z powodu jednej piosenki, którą zawodnik zaśpiewał na tradycyjnym przywitaniu w zespole. Po wszystkim część kibiców wywiesiła obraźliwy transparent, skierowany w osobę byłego zawodnika SSC Napoli. Władze Lazio postanowiły zareagować.

Wraz z końcem sezonu zakończyła się sześcioletnia przygoda Elseida Hysaja z SSC Napoli. Po wielu sezonach spędzonych w zespole „Azzurrich” reprezentant Albanii postanowił nie przedłużać kontraktu i związał się z rzymskim Lazio. Na przywitanie w nowym zespole Hysaj musiał zaśpiewać wybraną przez siebie piosenkę. Albańczyk wybrał utwór „Bella Ciao” i okazało się, że z pozoru niewinna piosenka potrafiła wywołać wściekłość wśród niektórych fanów Lazio.

Tomaszewski OSTRO o burdach na Wembley: To TERRORYŚCI I BANDYCI!

Obraźliwy transparent fanów Lazio uderza w Elseida Hysaja

Okazuje się bowiem, że „Bella Ciao”, utwór, który wielu może kojarzyć dzięki serialowi „Dom z Papieru”, lata temu był hymnem włoskich partyzantów, którzy walczyli z reżimem faszystowskiego przywódcy Włoch, Benito Mussoliniego. Część kibiców Lazio wciąż utożsamia się z faszystowskimi poglądami i nie spodobało im się to, co zrobił Elseid Hysaj. Na jednym z mostów pojawił się obraźliwy transparent skierowany w stronę Albańczyka – „Hysaj, robaku. Lazio jest faszystowskie” – napisano na transparencie.

Zaskakujący kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski! Paulo Sousa będzie drżał o posadę?

Lazio reaguje

Władze włoskiego klubu w żaden sposób nie popierają działań części swoich fanów, którzy postanowili obrazić nowego zawodnika zespołu. Lazio wydało oświadczenie, w którym potępiają podobne działania.

Włosi zbyt hucznie świętowali triumf na Euro? Nagły wzrost zakażeń COVID-19!

 - Klub zdecydowanie potępia haniebny baner przeciwko Elseidowi Hysajowi. Nie po raz pierwszy zdarza się podobny incydent. Nigdy nie staniemy po stronie tych, którzy zaprzeczają wartościom sportu. Wspieramy naszych sportowców i wszystkich graczy zaangażowanych w przedsezonowe przygotowania. Zdecydowanie dystansujemy się od tych, którzy chcą wykorzystać tę historię do celów politycznych, szkodząc drużynie, wszystkim fanom Lazio i klubowi. Nie damy się zastraszyć tym, którzy używają agresywnych i agresywnych tonów. Dla nich nie ma przestrzeni w naszym świecie, która inspirowana jest sportowymi wartościami rywalizacji lojalnościowej i wzajemnego szacunku, dążących do przezwyciężenia wszelkich barier społecznych, kulturowych, ekonomicznych i etnicznych – czytamy w komunikacie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze