Jose Mourinho

i

Autor: East News Jose Mourinho

Jose Mourinho wjechał do Rzymu jak Juliusz Cezar! Tłumy gapiów przywitały Portugalczyka we Włoszech [WIDEO]

2021-07-02 16:58

Jose Mourinho od niemalże samego początku swojej trenerskiej kariery zalicza się do grona szkoleniowców, którzy albo się kocha, albo nienawidzi. Portugalczyk nie ma w zwyczaju gryźć się w język podczas swoich konferencji prasowych oraz rozmów w zawodnikami. Na razie wygląda jednak na to, że wielu kibiców AS Romy ma zamiar traktować nowego szkoleniowca rzymian jak Boga, co widać było po przylocie Mourinho do Włoch. Portugalczyk został przywitany niemalże jak Juliusz Cezar.

Trenerów, którzy byliby rozpoznawani na prawie całym świecie można policzyć na palcach jednej ręki, jednak obok takich ikon jak Zinedine Zidane, czy Josep Guardiola znajduje się również Jose Mourinho. Portugalczyk w swojej karierze prowadzić już kilka największych klubów w Europie, a jego półka z trofeami z pewnością ugina się już pod ciężarem kolejnych pucharów. "The Special One" nie zagrzał jednak długo miejsca w swoim ostatnim klubie, Tottenhamie i pożegnał się z "Kogutami" po zaledwie pięciu miesiącach. Tę sytuację szybko wykorzystała AS Roma, która już na początku maja 2021 roku doszła do porozumienia z Jose Mourinho i poinformowała, że to właśnie "The Special One" poprowadzi drużynę w kolejnym sezonie. Portugalczyk jednak dopiero teraz pojawił się w Rzymie, gdzie przygotowywać się będzie z nową drużyną do rozpoczęcia rozgrywek ligowych. Wieść o przylocie "Mou" szybko się rozeszła, a Portugalczyk został przywitany niemalże jak papież lub Juliusz Cezar. 

Jose Mourinho witany jak gwiazda rocka

"The Special One" od lat zalicza się również do grona trenerów, których jedni kibice kochają, a inni wręcz nienawidzą. Nie można jednak odmówić Portugalczykowi skuteczności oraz rozpoznawalności. Kibice AS Romy zdają się być zdecydowanie zadowoleni z tego, że to właśnie Jose Mourinho będzie prowadził rzymian w przyszłym sezonie, co widać na nagraniach z przylotu "Mou" to Włoch. Przed lotniskiem zebrały się tłumy kibiców, którzy wiwatowali na cześć byłego trenera m.in. Interu Mediolan, Chelsea, czy Realu Madryt. Zobaczcie jak Mourinho został przywitany w Rzymie. 

Robert Lewandowski wyluzował na całego. Klapeczki, kapelusik i pełen relaks [ZDJĘCIE]

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia
Sonda
Czy AS Roma to odpowiedni klub dla Jose Mourinho?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze