Pablo Mari

i

Autor: CLAUDIO GRASSI/LAPRESSE VIA AP Pablo Mari

Pozytywne informacje

Piłkarz dźgnięty nożem dochodzi do zdrowia. Szykuje się wielki powrót?

2022-12-16 12:12

Jeszcze dwa miesiące temu nazwisko Pablo Mariego zapewne nawet piłkarskim kibicom mówiło niewiele. O zawodniku wypożyczonym z Arsenalu do Monzy zrobiło się jednak głośno nie z własnej winy. Hiszpan podczas zakupów w galerii handlowej padł bowiem ofiarą nożownika, który oprócz niego zaatakował również kilka innych osób. Po kilku tygodniach od tego straszliwego zdarzenia zaczynają jednak napływać pozytywne informacje. 29-latek wrócił bowiem do treningów!

Kim jest Pablo Mari?

Pablo Mari jest hiszpańskim piłkarzem występującym na pozycji środkowego obrońcy. Swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w barwach Realu Mallorca, a w kolejnych latach był także w takich klubach jak m.in. Manchester City, Deportivo La Coruna czy NAC Breda. W styczniu 2020 roku trafił do Arsenalu, ale nie potrafił przebić się w tym zespole. Najpierw był wypożyczany do brazylijskiego Flamengo oraz Udinese Calcio, a w sierpniu obecnego roku na identycznych zasadach dołączył do beniaminka Serie A – AC Monza. W barwach tego klubu zaliczył w tym sezonie 8 meczów, zdobywając 1 bramkę.

Czy Szymon Marciniak otrzyma medal za finał mistrzostw świata? Znamy odpowiedź!

Ofiara nożownika

Szersze grono odbiorców zapewne nigdy nie usłyszałoby o Pablo Marim, gdyby nie sytuacja, która przed dwoma miesiącami miała miejsce w jednej z galerii handlowych na przedmieściach Mediolanu. 29-latek był jedną z sześciu ofiar nożownika, który postanowił urządzić sobie prawdziwą rzeź w biały dzień. W wyniku tej straszliwej sytuacji jedna osoba poniosła śmierć, piłkarz Monzy doznał natomiast poważnego uszkodzenia ciała, w wyniku którego musiał przejść operację. Pierwsze informacje sugerowały, że rekonwalescencja potrwa przynajmniej cztery miesiące.

Niespodziewana przeprowadzka Paulo Sousy? Były selekcjoner reprezentacji Polski ma zastąpić legendarnego trenera

Znakomite wieści

Dziś wiemy już, że czas powrotu do zdrowia okazał się zdecydowanie krótszy. Z Półwyspu Apenińskiego nadeszły bowiem znakomite informacje: Pablo Mari powrócił do treningów z drużyną, o czym sam poinformował za pomocą mediów społecznościowych! 29-letni stoper znajduje się podobno w niezłej dyspozycji fizycznej, ale – co ważniejsze – jest bardzo silny mentalnie i zdążył już zapomnieć o traumatycznych przeżyciach. Niewykluczone, że hiszpański zawodnik powróci do gry już w styczniu przyszłego roku.

QUIZ: Dariusz Szpakowski kończy karierę. Ile o nim wiesz?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze