Polski talent nie zawodzi. Debiut w reprezentacji Polski, a teraz asysta w Serie A [WIDEO]

2020-10-18 18:50 MaSz
Sebastian Walukiewicz
Autor: Cyfra Sport Sebastian Walukiewicz

Był jednym z odkryć ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski. Sebastian Walukiewicz zadebiutował w kadrze a potem znakomicie spisał się w meczu z Włochami. Młody obrońca rozwija się, a teraz z dobrej strony pokazał się w Serie A i miał wkład w triumf Cagliari nad Torino w 4. kolejce.

W kadrze zadebiutował w meczu towarzyskim z Finlandią. Prawdziwy egzamin zdał w starciu z Włochami w Lidze Narodów, gdzie był bezbłędny, a nasza defensywa nie dała się zaskoczyć włoskim gwiazdom. W efekcie padł bezbramkowy remis. Zagrał w miejsce pauzującego za kartki Jana Bednarka. Tak oceniliśmy jego występ na naszych łamach: - Trzeba przyznać, że środkowy obrońca Cagliari imponował spokojem, nie panikował. Widać, że roczny pobyt w Serie A procentuje. Wcześniej w kadrze pokazał się w pierwszej połowie meczu z Finlandią. Co interesujące, Walukiewicz parę środkowych obrońców utworzył z Kamilem Glikiem, którego bardzo ceni. Kiedyś na naszych łamach mówi, że chce grać jak on. Włosi nie dali rady skruszyć polskiego muru - napisaliśmy w komentarzu.

Uczestnik mundialu w Korei wrócił na boisko! Reprezentant Polski wspomógł były klub

Teraz Walukiewicz zagrał w pierwszym składzie Cagliari, które pokonało na wyjeździe Torino 3:2. Młody Polak przyczynił się do zwycięstwa. Na początku spotkania oddał strzał, a tor lotu piłki zmienił Joao Pedro, który w ten sposób doprowadził do wyrównania. Cagliari po czterech kolejkach jest na dwunastym miejscu.

Problemy zdrowotne kadrowicza w Niemczech. Fortuna znów nie sprzyja Polakowi

Najnowsze