Przeżył degradację z Serie A, teraz odchodzi. Reprezentant Polski szuka klubu

2020-08-03 22:42 MaSz
Thiago Cionek
Autor: Cyfrasport Thiago Cionek

Od ośmiu lat występuje we Włoszech. W tym sezonie musiał pogodzić się z degradacją zespołu z Serie A. Thiago Cionek rozstaje się ze SPAL. W mediach społecznościowych pożegnał się z kibicami włoskiego klubu.

SPAL to był najsłabszy zespół minionego sezonu. Zajął ostatnie miejsce w Serie A. W rozgrywkach drużyna zanotowała tylko pięć wygranych w 38 kolejkach! W takiej sytuacji trudno myśleć o utrzymaniu się w gronie najlepszych zespołów. W kadrze SPAL było czterech Polaków: Thiago Cionek, Arkadiusz Reca, Bartosz Salamon i Jakub Iskra. Najwięcej zagrał ten pierwszy, który wystąpił w 28 meczach.

Piękny wpis Bournemouth o polskim bramkarzu. Godnie pożegnali Artura Boruca

Thiago Cionek do Włoch przyjechał przed ośmioma laty. Najpierw grał na poziomie Serie B (Padova, Modena). W Serie A zadebiutował w barwach Palermo. Od 2,5 roku reprezentował SPAL. Teraz po spadku zespołu do drugiej ligi odchodzi. Jego umowa skończyła się z zakończeniem rozgrywek. Na swoim oficjalnym koncie na Instagramie reprezentant Polski napisał: - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w wykonywaniu pracy, którą kocham, w tej koszulce przez 2,5 roku, gdy rozegrałem 78 meczów. W tym okresie wspólnie z kibicami i miastem przeżyliśmy wiele pięknych chwil. Jednak teraz z różnych powodów nie osiągnęliśmy celów, jak w poprzednich latach. Sukces nigdy nie jest ostateczny, porażka nigdy nie jest zgubna. Liczy się odwaga. Dziękuję wam wszystkim - zakończył wpis Thiago Cionek.

Igor Angulo: Zawsze będę miał Górnika w sercu, a Zabrze będzie moim domem

Najnowsze