Z Cristiano Ronaldo jest coraz gorzej. Tak źle nie było od dawna

2019-12-13 12:24 MD
Cristiano Ronaldo, Juventus
Autor: AP Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo z pewnością nie przeżywa ostatnio najlepszych momentów w swojej karierze. Jego forma daleka jest od ideału, przez co nawet pomimo swojej wspaniałej historii musi mierzyć się z głosami krytyki i próbować udowodnić tym, którzy wieszczą koniec wielkiego CR7, że się mylą. Teraz jednak nadeszło kolejne potwierdzenie kiepskiej dyspozycji Portugalczyka.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki nie przyzwyczaił swoich fanów do takich choćby obrazków, że jest zmieniany w trakcie trwania spotkania. A jednak takie sytuacje miały miejsce kilkukrotnie jesienią tego roku. Trener Juventusu, Maurizio Sarri, tłumaczył swoje decyzje drobnymi dolegliwościami zdrowotnymi swojej gwiazdy. Pole do dyskusji pozostało jednak szerokie, a zwłaszcza, że postawa piłkarza prezentowana przez niego na boisku odbiera od tej, do której przyzwyczaił.

W aktualnych rozgrywkach Portugalczyk rozegrał w swoim zespole łącznie 18 meczów, w których zdobył 9 bramek. Mimo to jednak póki co nie potrafi uciszyć krytycznych głosów pod swoim adresem. Ma to odzwierciedlenie także w fachowym portalu Transfermarkt, który od wielu lat szacuje wartość piłkarzy. Obecnie przy mistrzu Europy z 2016 roku widnieje kwota 75 milionów euro, co stanowi najniższą wartość od 2010 roku. Według wspomnianego serwisu, CR7 najwięcej był wart w latach 2014-2015 oraz w 2018 roku.

Przed przerwą świąteczno-noworoczną Ronaldo będzie miał jeszcze trzy okazje, aby pokazać, że z jego formą wszystko w porządku. W Serie A ekipa Juventusu zmierzy się u siebie z Udinese oraz na wyjeździe z Sampdorią, zaś na zakończenie roku powalczy z Lazio w Arabii Saudyjskiej o Superpuchar Włoch 2019.

Najnowsze