Zaraza w Squadra Azzurra. Ósmy piłkarz z Covidem

2021-04-07 15:42 Dariusz Chrabalowski
Matteo Pessina
Autor: Instagram/pessinamatteo Matteo Pessina

Tydzień temu zakończyli pierwszą serię meczów eliminacyjnych do piłkarskich mistrzostw świata 2021. W ciągu kolejnych dni ujawnione zostały jeden po drugim przypadki zarażenia się koronawirusem przez reprezentantów Włoch. Ich liczba doszła właśnie do ośmiu.

Ostatnie z serii spotkań rozegrane zostało w Wilnie, z Litwą (zwycięstwo "Azzurri" 2:0). Reprezentacja Roberto Manciniego liczyła aż 38 graczy - właśnie po to, by uniknąć zdekompletowania w razie zakażeniowych wpadek. Po powrocie do kraju okazało sie, że zgrupowanie stało się ogniskiem zakaźnym. Koronawirusa złapali: Leonardo Bonucci i Federico Bernardeschi (Juventus), Marco Verratti i Alessandro Florenzi (PSG), Vincenzo Grifo (Freiburg), Alessio Cragno (Cagliari) oraz jeden z zawodników AC Torino, którego nazwiska klub nie podał, zaś media przypuszczają, iż jest nim bramkarz Salvatore Sirigu.

Dzisiaj do tego grona dołączył 24-letni Matteo Pessina, pomocnik Atalanty Bergamo. Jak podał lombardzki klub - piłkarz nie ma objawów choroby, a poddany został izolacji.We włoskiej ekipie, która poleciała na Litwę, wykryto też cztery przypadki Covid-19 w gronie personelu technicznego.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze