ZASKAKUJĄCY transfer reprezentanta Włoch? NIEOCZEKIWANY kierunek

2020-11-20 15:54 PSt
Mario Balotelli
Autor: AP Mario Balotelli

Na początku swej przygody z zawodową piłką Mario Balotelli uważany był za materiał na światowej klasy zawodnika. Niesforny napastnik zbyt rzadko czarował jednak na murawie, a zdecydowanie za często głośno było o jego pozaboiskowych ekscesach. 30-latek wraz z końcem lipca 2020 roku stał się wolnym zawodnikiem i do tej pory nie udało mu się znaleźć nowego pracodawcy. To jednak wkrótce może się zmienić.

Mario Balotelli już w wieku 19 lat triumfował z Interem w Lidze Mistrzów. I choć w niebiesko-czarnej części Mediolanu miejsca zbyt długo nie zagrzał, wydawało się, że wielka kariera i tak stoi przed nim otworem. Włoch grał następnie dla Manchesteru City oraz AC Milan. Bardzo trudny charakter oraz – nie ma co ukrywać – niewielka życiowa inteligencja sprawiły jednak, że Balotelli trafiał do coraz słabszych klubów. Co gorsza, przestał odgrywać w nich pierwszoplanowe role. Wraz z końcem czerwca wygasł jego kontrakt z Brescią Calcio, który nie został przedłużony. „La Gazetta dello Sport” informuje, że teraz piłkarz miałby wylądować w… Brazylii.

Jan Tomaszewski nie ma WĄTPLIWOŚCI: Między Lewym a Brzęczkiem wybuchła WOJNA | Futbologia

Zainteresowane sprowadzeniem 36-krotnego reprezentanta Włoch jest podobno Vasco da Gama. Jeden z najpopularniejszych klubów z Kraju Kawy jest ponoć gotów zaproponować Balotelliemu dwuletni kontrakt, gwarantujący mu lukratywne zarobki. Przeszkodą w transferze może okazać się sam piłkarz. Niesforny napastnik póki co nie wyraził chęci na przenosiny do Brazylii. Według medialnych doniesień 30-latek chciałby zaczekać z decyzją przynajmniej do końca roku. Priorytetem dla „Super Mario” jest bowiem kontynuowanie kariery w Europie. Piłkarz uważa, że po otwarciu styczniowego okienka transferowego wzrośnie zainteresowanie jego osobą.

Zlatan Ibrahimović kupił TO każdemu! Polacy tego PRAGNĄ, a nie mogą dostać

Mario Balotelli jest wychowankiem Lumezzane, z którego w wieku 16 lat trafił do Interu Mediolan. W swojej karierze reprezentował również barwy takich zespołów jak Manchester City, AC Milan, Liverpool, OGC Nice, Olympique Marsylia oraz Brescia Calcio. Ma także na swoim koncie 36 występów w pierwszej reprezentacji Włoch, dla której zdobył 14 goli.

Zaskakujące informacje na temat polskiej gwiazdy! To tam ma trafić Arkadiusz Milik

Najnowsze