Nicola Zalewski

i

Autor: Cyfra Sport Nicola Zalewski

Zbigniew Boniek zachwyca się Zalewskim. Ważny przekaz byłego prezesa PZPN o młodym piłkarzu

2022-05-02 15:15

Nicola Zalewski w ostatnim czasie stał się bardzo ważnym elementem układanki Jose Mourinho w AS Roma. Młody Polak wskoczył do składu rzymskiej drużyny na początku roku i od tamtej pory jest podstawowym zawodnikiem na najważniejsze spotkania. Postęp 20-latka zauważył m.in. Zbigniew Boniek, który wypowiada się o nim bardzo ciepło. Podkreślił jednak, że z pochwałami nie wolno przesadzić.

Nicola Zalewski już wcześniej przebił się do szerszej świadomości kibiców i obserwatorów piłkarskich. Polak nie grał regularnie w AS Roma, ale został powołany do reprezentacji Polski. Teraz jednak udowadnia, że ma potencjał na grę na najwyższym poziomie, a Jose Mourinho znalazł dla niego miejsce na boisku, na którym może on pokazywać swoje piłkarskie walory i szlifować umiejętności. Bardzo pozytywnie o Zalewskim wypowiedział się Zbigniew Boniek, który był gościem programu „Moc Futbolu” na Kanale Sportowym.

Czesław Michniewicz wszystko potwierdził! Będzie nowe nazwisko w reprezentacji Polski, decyzja zapadła

Wielkie słowa Bońka o Zalewskim. Przestrzega jednak przed zbytnim entuzjazmem

Zbigniew Boniek poetycko opisał to, jak trener AS Roma postrzega swojego zawodnika. – Mourinho się w nim zakochał. Uważam, że Nicola tak samo jak gra teraz, grał 6-7 miesięcy temu, ale trener widział go jako młodego, wchodzącego chłopaka. Natomiast zaistniała taka sytuacja, że kilka słabych meczów Vinii na lewej obronie spowodowało, że grając trójką środkowych obrońców i dwóch na wahadle wystawił Nicolę na wahadle i to złapało – wyjaśnił drogę Zalewskiego do pierwszego składu Romy Zbigniew Boniek.

Lada moment poznamy nowego trenera Legii? Doszło do kluczowego spotkania, sprawa niemal domknięta

Były prezes PZPN, który w piłkarskiej karierze występował przecież w AS Roma, wymieniał też zalety polskiej piłkarza, ale przestrzegł przed przecenianiem go w tej chwili. – Jak każdy młody zawodnik jest oceniany w sposób bardziej entuzjastyczny niż zawodnicy doświadczeni. Wiadomo: młody, jak coś zrobi, to jest wielkie pozytywne odczucie. Nicola ma przed sobą wielką przyszłość, może w piłce dużo osiągnąć, ale byłbym ostrzony z przymiotnikami, bo jest jeszcze dużo czasu – zaznaczył Boniek w programie "Moc Futbolu".

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze