Zieliński i Milik walczą z Napoli w sądzie! Pierwszy WERDYKT już zapadł

2020-02-20 15:28 MD
Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński
Autor: EastNews Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński

Echa jesiennych nieporozumień w SSC Napoli wciąż odbijają się donośnie. Po tym, jak właściciel klubu, Aurelio De Laurentiis, ukarał swoich zawodników dotkliwymi karami finansowymi, ci postanowili walczyć o swoje w sądzie. W gronie tym znajdują się także reprezentanci Polski, Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, którzy w pierwszym rozdaniu sądowym - ale nie dotyczącym jeszcze sprawy bezpośrednio - musieli uznać rację sternika ekipy.

Przypomnijmy - całe zamieszanie zaczęło się jesienią ubiegłego roku. Zespół z Neapolu, prowadzony jeszcze wówczas przez Carlo Ancelottiego, notował serię słabych wyników. Na początku listopada drużyna tylko zremisowała na własnym stadionie z RB Salzburg, przez co kolejny raz rozczarowała swoich kibiców i pracodawcę. Ten ostani zarządził, że w poszukiwaniu dobrej formy piłkarze udadzą się na zamknięte zgrupowanie do ośrodka treningowego. Ci jednak odmówili, a pokłosie tej sprawy toczy się do dzisiaj.

De Laurentiis uciął swoim graczom po części miesięcznej wypłaty, a ci nie zgodzili się z tym i postanowili walczyć przed sądem. Pierwsza rozprawa miała się odbyć w styczniu, ale kilku piłkarzy wicemistrzów Włoch, w tym Zieliński i Milik, zakwestionowali powołanego przez właściciela klubu sędziego - Bruno Piacciego. Trybunał orzekający miał się bowiem składać z rozjemców powołanych przez obie strony oraz jednego przez sąd właściwy - przewodniczącego.

Obawy Polaków i ich kolegów z zespołu nie zostały jednak podzielone przez sąd, który odrzucił ich postulat. Tym samym wszystko odbędzie się w takim składzie sędziowskim, w jakim planowano zorganizować to od początku. W najbliższych tygodniach z pewnością będziemy świadkami kontynuacji całej sprawy.

Najnowsze