Zieliński odrzucił ofertę nowego kontraktu. Odejdzie z Napoli?

2020-02-13 13:25 KG
Piotr Zieliński, Napoli
Autor: EastNews Piotr Zieliński

Piotr Zieliński jest jednym z najważniejszych zawodników w drużynie Gennaro Gattuso. Kontrowersyjny Włoch stawia na Polaka praktycznie w każdym meczu. Nic dziwnego, że władze klubu proponują pomocnikowi nową umowę. Jak donoszą włoskie media Zieliński na razie odrzuca propozycje.

Piotr Zieliński to podstawowy zawodnik w drużynie Napoli oraz reprezentacji Polski. Gennaro Gattuso nie wyobraża sobie składu bez Polaka. 26- latek w obecnym sezonie zagrał w 31 spotkaniach. Strzelił dwa gole oraz zdobył cztery asysty. Obecny kontrakt reprezentanta biało - czerwonych wygasa w czerwcu 2021 roku. Nic więc dziwnego, że ekipa z Neapolu przystąpiła do rozmów nt. nowej umowy, która miała by obowiązywać do 2024 roku. Gwarantowałaby ona również podwyżkę (2 mln euro), a klauzula odstępnego wynosiłaby 100 mln euro.

Włoskie media są jednak przekonane, że Polak odrzucił nowy kontrakt i spokojnie czeka na rozwój sytuacji. W jego przypadku gra na czas tylko polepsza sytuacje. To Napoli będzie przywarte do ściany, co pozwoli Zielińskiemu wynegocjować lepsze warunki lub rozglądnąć się za ciekawszymi ofertami. Na brak propozycji nie będzie narzekał. - Zieliński nie jest przekonany, że chce kontynuować karierę w tym klubie. Spokojnie czeka na rozwój wypadków - możemy przeczytać w "Il Matino". Już w zimowym oknie transferowym głośno było o jego przejściu do Evertonu. Carlo Ancelotti, były trener Polaka bardzo ceni umiejętności pomocnika i chciałby go ekipie z Liverpoolu.

Najnowsze