Legia Warszawa dostała SROGĄ karę za skandaliczne transparenty. Żyleta się WŚCIEKNIE

2020-02-13 7:22 JWa
Legia Warszawa kibice
Autor: Michał Wielgus Kibice Legii Warszawa

Legia Warszawa po ostatniej kolejce Ekstraklasy znowu znalazła się w centrum zainteresowania piłkarskiej Polski. Mimo, że wicemistrzowie kraju pokonali ŁKS Łódź 3:1, to nie boiskowe wyczyny tym razem przyciągnęły najwięcej uwagi, a zachowanie kibiców z Żylety. Wywiesili oni bowiem skandaliczne transparenty. Tym razem Komisja Ligi wymierzyła karę nie tylko klubowi, lecz także im samym. Być może teraz dwa razy zastanowią się, zanim znowu nabroją!

Legia Warszawa bardzo często cierpi za zachowania swoich kibiców. Stołeczny klub w budżecie powinien mieć wpisane już na stałe rubryki z kwotami za kary dla Ekstraklasy, PZPN i UEFA. Wicemistrzowie Polski wciąż jednak nie mogą poradzić sobie z problemem. Kolejny raz kibol "błysnęli" w niedzielę, gdy ich drużyna podejmowała przy Łazienkowskiej ŁKS Łódź (3:1). Tym razem obyło się bez fizycznych starć, ale transparenty, jakie wisiały na Żylecie, były wręcz skandaliczne. Szczególnie dotknięty mógł poczuć się Jakub Kisiel - 17-letni zawodnik Legii, który wcześniej występował w juniorskich ekipach stołecznej Polonii. "Kisiel won z Legii" - napisano na nim. Drugi zaadresowano do potencjalnego nowego inwestora "Czarnych Koszul". "Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje" - można było przeczytać w języku francuskim.

W środę Komisja Ligi postanowiła zbadać sprawę i wymierzyć dotkliwą karę dla klubu z Warszawy. Po pierwsze Legia musi zapłacić 50 tysięcy złotych. Po drugie, gorsze dla normalnych kibiców, wszyscy znajdujący się na Żylecie w trakcie ostatniego spotkania, mają zakaz wstępu na kolejny mecz w ramach Ekstraklasy. - Kluby biorące udział w rozgrywkach Ekstraklasy zobowiązane są dbać o jej wizerunek i prestiż oraz wspólnie budować jakość rozgrywek. Niedopuszczalnym i wysoce nagannym jest zachowanie kibiców Legii, którzy po pierwsze grożą młodemu zawodnikowi ich akademii, a po drugie grożą potencjalnemu sponsorowi innego klubu - skomentował dla oficjalnej strony rozgrywek Jarosław Poturnicki, przewodniczący Komisji Ligi.

- Komisja Ligi wskazuje, że klub jako organizator imprezy masowej ma obowiązek reakcji na niedozwolone zachowanie swoich kibiców. Legia Warszawa nie podjęła tymczasem żadnych działań mających na celu usunięcie transparentów z niedopuszczalnymi treściami - dodał również. Komisja Ligi ukarała również ŁKS Łódź. Beniaminek za zachowanie swoich kibiców w Warszawie musi zapłacić 15 tysięcy złotych.

Najnowsze